0 800 307 555
0 800 307 555

У Латвії ухвалений закон про подвійне громадянство


У Латвії ухвалений закон про подвійне громадянство

Сейм Латвії схвалив у другому читанні поправки до закону про громадянство. Вони крім іншого встановлюють правила отримання подвійного громадянства. За поправки проголосували 65 депутатів зі 100. Документ підтримали представники правлячої коаліції, а також опозиційного Союзу “зелених” і селян. Частина опозиційної фракції “Центр згоди” виступила проти, інша частина утрималась.

Відповідно до змін до закону про громадянство, які вступлять в силу з 1 січня 2013 року, право на подвійне громадянство матимуть, зокрема, ті з жителів Латвії, які в радянські часи стали жертвами депортацій або ж емігрували в період з 1940 по 1990 роки.

Також громадянам Латвії буде дозволено ставати громадянами іншої держави у випадках, якщо ця друга держава відноситься до Євросоюзу та блоку НАТО (а також входить до числа тих країн, з якими Латвія уклала угоди про визнання подвійного громадянства). Якщо мова йде про державу, що не належить до згаданих вище, тоді латвійцям для того, щоб оформити подвійне громадянство, можна буде звернутися за спеціальним дозволом до латвійського уряду.

Ухвалений документ стосується також латвійських негромадян. Відповідно до поправок, за інформацією Mixnews, громадянами Латвії, зокрема, будуть визнані діти негромадян, які народилися після 21 серпня 1991 року (після проголошення незалежності Латвії від СРСР) і при цьому постійно проживають на території республіки.

Крім того, документ передбачає, що громадянство Латвії в подальшому буде присвоюватися всім дітям, народженим в країні (незалежно від статусу їхніх батьків). При цьому, щоправда, від батьків вимагається, щоб вони зобов’язалися навчити дитину латвійській мові та “прищепити їй повагу до латвійської держави”.

До досягнення дитиною 15-річного віку відповідну заяву можуть подати її батьки. З 15 років дитина негромадян подає заяву на громадянство сама (при цьому від неї вже вимагається документ, що свідчить про володіння латвійською мовою.

Латвійський закон про громадянство, як зазначає Mixnews, не змінювався протягом 15 років. З пропозицією внести до нього зміни виступили депутати колишнього, 10-го скликання Сейму. Роботу над поправками продовжив Сейм нинішнього, 11 скликання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:Лента.РУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua