Найбільші податкові пільговики у США виплатили топ-менеджерам мільйони доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найбільші податкові пільговики у США виплатили топ-менеджерам мільйони доларів

684
Зарплати керівників в 26 найбільших компаніях і банках США в 2011 році перевищили сплачені корпораціями федеральні податки. Про це йдеться в дослідженні, проведеному аналітичним інститутом Institute for Policy Studies (IPS). У числі таких компаній опинилися, наприклад, Citigroup, Abbott Laboratories, AT&T, AIG і Ford.
В середньому, за даними IPS, в минулому році виплати виконавчим директорам у зазначених 26 корпораціях склали 20,4 мільйона доларів - на 23 відсотки більше, порівняно з 2010 роком. При цьому за рахунок податкових субсидій самі компанії або заплатили мінімальний корпоративний податок (менший за розміром, ніж зарплата керівника), або отримали багатомільйонне податкове вирахування (позбавившись від необхідності платити корпоративний податок).
Як зазначає IPS, отримані корпораціями податкові відрахування ніяк не можна пояснити низькими прибутками. Сукупний доподатковий прибуток 26 корпорацій за рік перевищив мільярд доларів. Одначе відрахування тільки чотирьом компаніям зі списку обійшлися платникам податків у 14,4 мільярда доларів на рік.
Приміром, в Halliburton податкове вирахування перевищило мільярд доларів; таким чином компанія, чий доподатковий прибуток перевищив 4 мільярди, фактично отримала від держави додатковий мільярд доларів замість виплати корпоративного податку на доходи. У той же час зарплата голови Halliburton Девіда Лесара (David J. Lesar) склала за рік майже 16 мільйонів доларів.
Зарплата генерального директора Citigroup Вікрама Пандіта (Vikram Pandit) в 2011 році склала 14,9 мільйона доларів, а сам банк отримав податкове вирахування на 144 мільйони. В Abbott Laboratories керівник Майлз Уайт (Miles White) заробив за рік 19 мільйонів доларів, у той час як його компанія змогла скоротити податкове навантаження на 586 мільйонів. Як вказує IPS, самі топ-менеджери не тільки отримали щедру компенсацію за свою роботу, а й змогли скоротити особисте податкове навантаження завдяки пільгам для заможних платників податків.
Торік у США було опубліковано ще одне дослідження, проведене громадською організацією "Громадяни за податкову справедливість" (Citizens for Tax Justice) та Інститутом оподаткування та економічної політики. Результати роботи показали, в 2008-2010 роках 30 компаній зі списку Fortune 500 (найбільших в США) не виплачували федеральних податків взагалі, а 78 не платили податків хоча б один рік з трьох. При цьому податкові субсидії для цих корпорації склали 224 мільярди доларів за сукупного прибутку 160 мільярдів.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас