На здешевлення автокредитів не варто розраховувати до кінця року


На здешевлення автокредитів не варто розраховувати до кінця року

Автомобільний ринок демонструє зростання продажів. Так, за даними асоціації "Укравтопром", за 1 півріччя первинну реєстрацію пройшли 164 тис. автомобілів і автобусів. Це більш ніж на 30% більше, ніж в аналогічному періоді 2011 року. Ринок легкових автомобілів при цьому зріс на 23%. Значна частина автопродажів традиційно забезпечується за рахунок кредитів. В минулому році так реалізовувалася кожна п'ята машина, але і в поточному році банки досі вели себе досить активно в цьому сегменті. Найбільшим пожвавлення було в березні-квітні, хоча, починаючи з травня, фінустанови зменшили оберти, враховуючи складнощі з фондуванням.

Багато банкірів не приховують, що зараз зацікавлені в автокредитуванні. Адже довгого ресурсу у них немає - українці переважно несуть гроші на депозити з терміном до 6 місяців. В таких умовах іпотека та інші "довгі" кредити практично неможливі. Легше все ж пробувати заробити на автокредитуванні. "Автокредитування є для банків оптимальним видом кредитування, враховуючи наявність застави, менший, ніж у іпотечного кредитування термін, меншу, ніж у споживкредитування ризиковість", - розповідає начальник управління розвитку роздрібного бізнесу "Індустріалбанку" Сергій Писаренко.

Правда, дешевих автокредитів банкіри запропонувати не можуть. "Умови банків, як і раніше, залежать від рівня першого внеску - мінімум 10% - і різних спеціальних пропозицій. Кредит можна отримати за ставкою від 0% до 20%. При цьому ефективні ставки знаходяться на рівні вище 20%. Ми не очікуємо зміни умов отримання кредиту до кінця року", - говорить керівник департаменту розвитку продуктів роздрібного бізнесу ПУМБу Максим Мироненко.

За словами експерта банківського ринку, екс-заступника голови правління "Терра Банку" Ігоря Шевченка, зараз при середній вартості депозитів сьогодні 20-22% річних, реальна ефективна ставка по кредиту не може бути менше 24-25%. "При такій вартості обсяг споживання кредитного продукту прагне до нуля. Тому весняна кредитна "відлига", коли обсяг продажів авто в кредит зріс до 30%, а в подеколи і до 40%, змінилася "льодовиковим" періодом літа 2012 року, який затягнеться як мінімум до кінця лютого наступного року", - прогнозує фінансист.

Враховуючи сформований останнім часом тренд до підвищення ставок, розраховувати на поліпшення умов дійсно не доводиться. Швидше, ставки можуть зрости ще на 1-2% до кінця року. "В кінці червня багато учасників ринку автокредитування вже підняли процентні ставки на 2-2,5%. Серед причин підвищення ставок можна розглядати "передвиборчу паніку" і недовіру до національної валюти, а також зниження ділової активності в літній період, що не дає можливості банкам перекрити відтік депозитів новими клієнтами", - коментує начальник відділу альтернативних каналів продажів "Банку Кіпру" Володимир Радько.

До згаданих причин Ігор Шевченко ще додає і той факт, що зараз банкіри, побоюючись другої хвилі кризи, все більше уваги приділяють формуванню "ресурсної подушки", ніж активному розвитку бізнесу. Сподіватися залишається лише на акційні пропозиції автовиробників. Терміни по таких пропозиціях, звичайно, вже не 5-7 років, але відсоткові ставки набагато лояльніші. "Пропозиції лояльності автовиробників дозволяють придбати автомобіль в розстрочку до 3-х років під відносно низькі відсотки - до 10-12% річних", - резюмує Ігор Шевченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua