Дві третини німців змушені працювати у вихідні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дві третини німців змушені працювати у вихідні

6689
Робота у вихідні поступово перетворюється на звичне явище у Німеччині. Як свідчить опитування профспілок, у суботу та неділю час від часу чи регулярно доводиться працювати 68 відсоткам німців.
35 відсотків німців мусять регулярно працювати у суботу та неділю, ще 33 відсотки роблять це час від часу. Про це видання Franfurter Rundschau повідомляє з посиланням на опитування, проведене Німецьким об'єднанням профспілок DGB (Deutscher Gewerkschaftsbund).
У порівнянні з показниками двадцятирічної давнини частка людей, що регулярно працюють у суботу та неділю, зросла приблизно на дві третини. Причому серед таких "щасливців" навіть більше батьків, ніж працівників без дітей. Той факт, що лише третина німців ніколи не працює на вихідних, свідчить про те, що праця у небуденні дні стає у Німеччині звичним явищем.
Молоді жінки працюють у вихідні частіше
Особливо поширена праця у вихідні у готельній та ресторанній справі: для чотирьох з п’яти працівників субота та неділя – робочі дні. Половина працівників торгівлі, вихователів, а також представників соціальних професій також працюють у вихідні. Насолоджуватися ними, як правило, постійно можуть працівники банків, страхових агентств та енергозабезпечення.
Якщо спробувати скласти портрет громадянина Німеччини, який найчастіше працює у вихідні, то отримаємо жінку віком від 26 до 35 років, оскільки чоловікам ходити на роботу у суботу та неділю доводиться рідше. А ще набагато частіше відмовлятися від вихідних на користь роботи доводиться тим, хто працює не на повну ставку.
Розслаблятися після роботи у неділю важче
До речі, згідно з результатами опитування DGB, можна встановити певний взаємозв'язок між працею у вихідні та перенавантаженням. 62 відсотки тих, хто працює у суботу та неділю, часто відчувають стрес через нестачу часу. Серед тих, хто працює у будні, на це скаржаться лише близько половини опитаних. Крім того, недільним та суботнім працівникам, як з'ясувалося, значно важче розслабитися після роботи.
Зважаючи на результати опитування, член правління Німецького об'єднання профспілок DGB Аннелі Бунтенбах вимагає змін у чинному законодавстві: "Оскільки працедавці добровільно не зменшуватимуть стрес працівникам, необхідні нові правові приписи щодо психічних навантажень, наприклад антистресовий припис". За наявності значного робочого навантаження працівники повинні мати відповідні перерви в роботі, закликала Бунтенбах.
Тетяна Бондаренко
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас