Україна візьме у Китаю 30 мільярдів гривень для переходу на вугілля


Україна візьме у Китаю 30 мільярдів гривень для переходу на вугілля

Верховна рада дозволила надання державних гарантій за кредитом державного банку розвитку Китаю на суму 29,5 млрд грн для реалізації проектів із заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку.

За урядовий законопроект "Про внесення змін до статті 6 закону "Про державний бюджет на 2012 рік" (в частині фінансування проектів заміщення природного газу)" проголосувало 263 народні депутати.

Згідно з документом, загальний обсяг держгарантій на 2012 рік збільшується з 15 млрд грн до 44,5 млрд грн.

Рішення про надання гарантій для держустанов, що реалізують проекти із заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку, ухвалює Кабінет міністрів.

Згідно з документом, суб'єкти, що реалізують проекти із заміщення газу вугіллям, не зобов'язані подавати забезпечення виконання зобов'язань перед державою та звільняються від плати за отримання державних гарантій.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості і державний банк розвитку Китаю 13 липня підписали протокол про співпрацю із заміщення споживання природного газу вугіллям. Положення протоколу передбачають можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям на загальну суму $3,656 млрд із залученням китайських технологій.

В рамках програми передбачається реалізувати низку проектів з переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також будівництва заводів із газифікації бурого і кам'яного вугілля.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua