У Росії 6 млн людей можуть позбавити дострокових пенсій


У Росії 6 млн людей можуть позбавити дострокових пенсій

Експерти пропонують з 2014 року зобов'язати підприємства замінити державну дострокову пенсію різними корпоративними програмами соціальної компенсації

Співробітники шкідливих і небезпечних виробництв можуть першими втратити державну пенсію. Мінпраці в 2013-2014 роках може перекласти з держави на бізнес фінансування виплат для них дострокових пенсій, пише "Коммерсантъ".

З даною пропозицією до Міністерства праці звернувся Інститут гуманітарного розвитку мегаполіса (ІГРМ). За даними газети, ця пропозиція 25 липня обговорювалася на засіданні робочої групи з розробки стратегії розвитку пенсійної системи в Росії та частково була підтримана.

Згідно з документом, з 2013 року підприємства повинні збільшити розмір відрахувань до Пенсійного фонду РФ за співробітників шкідливих виробництв, які вже заробили право на дострокову пенсію, і поступово з 2014 року замінити пенсію різними корпоративними (у тому числі пенсійними) програмами соціальної компенсації.

Автори документа вказали, що Пенсійний фонд Росії в 2012 році повинен виділити 339 млрд рублів на виплати дострокових трудових пенсій по старості, що становитиме майже третину загального дефіциту бюджету ПФР. Станом на 1 січня поточного року з 33 мільйонів осіб, які отримують трудову пенсію по старості, 10,9 мільйона осіб мають пільгові підстави, понад 6 мільйонів з них - через роботу на шкідливих і небезпечних виробництвах.

У 2013 році уряд РФ має намір виділити 1 трлн рублів на покриття дефіциту Пенсійного фонду, в 2014 році - 861,6 млрд рублів, в 2015 році - 897,5 млрд рублів.

12 липня голова ПФР Антон Дроздов заявив, що пенсійну реформу РФ планується провести в кілька етапів, перший повинен розпочатися 1 січня 2013 року. На його думку, якщо незабаром рішення щодо пенсійної реформи схвалені не будуть, то Росія піде інерційним шляхом. "У нас дійсно почнуть падати ключові параметри: коефіцієнт заміщення і співвідношення пенсії до прожиткового мінімуму пенсіонера".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua