Росія стала більше платити Україні за транзит газу


Росія стала більше платити Україні за транзит газу

Вартість транзиту газу з РФ по території України в другому кварталі підвищилася до $3,11 за 1 тис. куб. м на 100 км, відповідно до проспекту емісій єврооблігацій України.

При цьому в першому кварталі поточного року ставка транзиту складала $3,08.

Між тим, в 2009 році транзит газу через територію України коштував $1,7 за 1 тис. кубометрів на 100 км, а в наступному році ставка транзиту в цілому підвищилася до $2,65. У 2011 році аналітики очікували рівень вартості транзиту $2,86.

Відзначимо, з 2010 року ставка тарифу на транспортування російського газу по Україні є плаваючою. Вартість визначається залежно від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

Згідно з контрактом Нафтогазу України і Газпрому, базова ставка тарифу на транзит природного газу по території України з 2010 року має становити $2,04 за 1 тис. куб. м на 100 км.

Протяжність задіяних в українській ГТС труб для експорту газу до країн ЄС визначена на рівні 1,24 тис. км.

Обсяг транзиту природного газу по території України в Європу і СНД в 2011 році збільшився на 5,7%, в порівнянні з 2010 роком, склавши 104 млрд 197,67 млн куб. м. У цьому році транзит газу через територію України зменшився в тому числі після запуску газопроводу "Північний потік".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія розраховує почати роботи з будівництва газопроводу Південний потік на турецькій ділянці до кінця року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua