Іспанія відмовляється від традиційної сієсти для порятунку економіки


Іспанія відмовляється від традиційної сієсти для порятунку економіки

Іспанія може пожертвувати денним відпочинком працівників торгівлі, щоб підтримати економіку: влада країни з липня ввела нові правила, які дозволяють магазинам площею понад 300 квадратних метрів працювати довше на 25% на тиждень, повідомляє агентство Bloomberg.

Роздрібні продажі в країні скоротилися в травні цього року на 4,3% в річному вирахуванні, а падіння з 2007 року вже перевищило 23%, і влада сподівається зупинити спад, запрошуючи туристів і жителів країни вдатися до шопінгу замість традиційної сієсти.

Великим магазинам дозволено працювати 90 годин на тиждень замість раніше дозволених 72 годин, і тепер вони зможуть торгувати під час сієсти, відмовившись від перерви з 14:00 до 16:00.

Крім того, пом'якшені правила дотримання релігійних свят: магазини зможуть працювати 10 недільних або святкових днів на рік, а не 8, як це було раніше.

Уряд розраховує, що цей крок також дозволить трохи знизити безробіття з нинішніх 24,6% - найвищого рівня не тільки в Євросоюзі, але й серед всіх країн ОЕСР. Нові умови для магазинів дозволять створити близько 20,5 тис. робочих місць, що не так багато для країни з населенням понад 47 млн людей, але для Іспанії зараз важлива будь-яка дрібниця.

Як повідомляє The Telegraph, Мадрид лідирує серед міст, які намагаються лібералізувати правила торгівлі, щоб залучати якомога більше туристів. Тепер в місті всі 75 тисяч магазинів можуть працювати в будь-який час, незалежно від їх площі.

У той же час, маленькі магазини по всій країні висловили невдоволення нововведеннями, так як вони побоюються, що покупці віддадуть перевагу не їм, а великим торговим центрам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua