1838
МВФ: Європу може накрити дефляція
— Казна та Політика
Міжнародний валютний фонд попереджає про те, що деякі країни єврозони можуть зіткнутися зі значним зниженням цін.
Про це пише The New York Times, посилаючись на висновки неоприлюдненої поки доповіді фонду, доступ до якої отримала газета.
На думку аналітиків МВФ, Європейському центробанку потрібно запозичити досвід ФРС США і накачати європейську економіку грошима за допомогою купівлі державних облігацій - в цьому випадку дефляції вдасться уникнути. Одначе поки ЄЦБ ухилявся від цієї політики. Крім того, навряд чи на це погодиться Німеччина.
У МВФ підрахували, що ризик дефляції, яка почнеться до кінця 2014 року, становить 25%. Найсильніше може постраждати Італія, чия економіка сповільнюється, а влада підвищує податки, щоб знизити величезний держборг.
В цьому випадку "серйозні шоки" чекають і великі європейські банки. Якщо європейська боргова криза посилиться, це може стати ударом для світової економіки, попереджають аналітики МВФ. В ЄЦБ висновки експертів МВФ поки не коментують.
За матеріалами: FundMarket
Поділитися новиною