Україна повертається до переговорів з ЄС про продаж Кіотських квот


Україна повертається до переговорів з ЄС про продаж Кіотських квот

Київ повертається до переговорів з Брюсселем про створення спеціального фонду, в рамках якого Україна змогла б продавати "кіотські квоти" і за виручені гроші здійснювати екологічні проекти, спрямовані на скорочення викидів вуглекислого газу та "озеленення" економіки.

Такі домовленості були досягнуті під час переговорів міністра екології та природних ресурсів України Едуарда Ставицького з європейським комісаром з питань клімату Коні Гедегард (Connie Hedegaard), повідомив журналістам український міністр в Брюсселі.

У зв'язку з цим він нагадав, що, ратифікувавши Кіотський протокол, Україна отримала 4,5 млрд од. "Ми хотіли б їх монетизувати та отримані гроші спрямувати в "зелені" інвестиції, які дозволять надалі скорочувати викиди CO2 на території країни", - уточнив Е.Ставицький.

За словами міністра, ще в 2009 році ЄС виступив з пропозицією про створення такого спеціального фонду. "Ми б внесли ці одиниці, а ЄС наповнив би фонд фінансовими інструментами, тобто, конкретно грошима", - пояснив він суть пропозиції Брюсселя, констатувавши, що тоді ця пропозиція була відхилена українською стороною.

"Ми відновили процес переговорів з даного питання. Сподіваюся, що в найближчі терміни це призведе до позитивних результатів", - заявив Е.Ставицький.

При цьому міністр уточнив, що до роботи фонду будуть залучені Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк.

Е.Ставицький впевнений, що з фінансової точки зору такий проект буде вигідний обом сторонам - як Україні, так і ЄС. "Українська сторона внесе свої одиниці, банк - фінанси, які б прямували в "зелені" інвестиції. У свою чергу, ці інвестиції дозволили б і далі отримувати нові одиниці для їх подальшої реалізації на світовому ринку. Це було б економічно вигідно для обох сторін", - пояснив він свою думку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua