Економісти: Розпаду єврозони не буде, її рятує весь світ


Економісти: Розпаду єврозони не буде, її рятує весь світ

Витрати на розпад єврозони будуть набагато більшими, ніж витрати, витрачені на збереження цієї системи. Тому розпаду єврозони не буде. Таку думку під час прес-конференції висловили експерти.

"Я вважаю, що єврозона збережеться, не дивлячись на всі проблеми, які існують на сьогоднішній день. Я ризикну сказати, що незважаючи на всі моменти, пов'язані з соціальною нестабільністю, заходи економії реалізовуються як і заходи жорсткої бюджетної політики. Витрати розпаду єврозони будуть набагато більшими, ніж видатки, витрачені на збереження цієї системи", - сказав голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

У свою чергу, фінансовий експерт Ерік Найман також вважає, що розпад єврозони насправді нікому не вигідний.

"Хіба що деяким спекулянтам. Причому він не вигідний не тільки європейцям, а й азіатам, американцям. Будуть рятувати євро, якщо він сильно полетить вниз. Сьогодні шукають цапа відбувайла: хто повинен заплатити за вихід глобальної економіки з кризи. Гарячий м'яч кидають по планеті. Для України різке зниження курсу євро - негативно. Це б'є по валютних резервах. І Європа для нас більш значущий економічний партнер, ніж США. Нас рятує те, що сьогодні всі допомагають Європі", - пояснив експерт.

Крім того, Бураковський додав, що якщо пригадати структуру державного та гарантованого державою боргу в розрізі валют погашення, Україну в меншій мірі турбує євро.

"На євро припадає всього 3,86% всіх наших позик. Значна частина - 34,01% - це позики в доларах. Останнім часом близько 7% - позики в гривні. Тому нас повинна турбувати ситуація навколо долара. Різка девальвація національної валюти - це підтримка експортерів, але це подорожчання українського зовнішнього боргу", - резюмував економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua