Мінфін планує восени продати населенню валютні облігації на 200-300 млн дол


Мінфін планує восени продати населенню валютні облігації на 200-300 млн дол

Міністерство фінансів України планує восени 2012 року вивести на внутрішній ринок валютні казначейські зобов'язання на $200-300 млн.

"Ми плануємо на осінь, якщо надзавдання не поставлять", - повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук.

За її словами, Мінфін схиляється до того, щоб зробити такі цінні папери з дворічним терміном обігу та піврічним купоном. Номінал валютних КЗ планується в розмірі $500. Продаж цінних паперів населенню планується через банківські установи. При цьому передбачається, що власникові таких КЗ буде запропонований вибір валюти виплат з цінних паперів (у гривні або іншій валюті).

Директор департаменту Мінфіну також повідомила, що ставка за такими КЗ буде вищою, ніж за банківськими депозитами у валюті. "Вважаю, буде в параметрі навколо вартості, яка сьогодні є за держпаперами в інвалюті (9,3% - ІФ)", - сказала Г.Пахачук.

Втім, чиновник відзначила, що для випуску валютних КЗ для населення потрібно схвалення постанови уряду.

Директор департаменту управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвіст під час круглого столу заявив, що Нацбанк розглядає можливість впровадження механізму викупу цих цінних паперів за гривню.

Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада ухвалила поправки до закону про цінні папери та фондовий ринок і в Податковий кодекс, які дозволяють випуск валютних КЗ для населення і звільняють інвестиційний дохід за ними від оподаткування.

Опоненти поправок, серед яких екс-міністр економіки Сергій Терьохін і екс-банкір Станіслав Аржевітін, піддавали їх критиці, вважаючи, що випуск валютних КЗ може послабити позиції національної валюти - гривні.

За даними Мінфіну, на руках у населення знаходиться не менше $70 млрд.

Уряд України двічі в цьому столітті починав програму випуску гривневих КЗ для фізичних осіб: у 2002-му і 2009 роках, проте обидва рази вони швидко згорталися, в тому числі через нижчі ставки, у порівнянні з депозитами і ОВДП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua