Транзит газу через Україну зростає


Транзит газу через Україну зростає

"Газпром" збільшує транзит газу через Україну через ремонт на білоруському коридорі. Так, за перші 12 днів липня транзит виріс в середньому до 118,4 млн куб. м на добу, в порівнянні з 98,7 млн куб. м за другу половину червня.

Постачання російського природного газу через Україну основним транзитним коридором в напрямку Словаччини (Велке Капушани) зросли через проведення ремонтних робіт на білоруському коридорі. Про це свідчить інформація європейських газотранспортних операторів.

Так, за перші 12 днів поточного місяця український транзит виріс в середньому до 118,4 млн куб. м на добу, в порівнянні з 98,7 млн куб. м в середньому за другу половину минулого місяця.

З початку липня обсяги транзиту продовжують зростати: 1 липня - 100,2 млн куб. м, 6 липня - 121,1 млн куб. м, 11 липня - 127,4 млн куб. м. На другу декаду місяця вони очікуються на середньому рівні 130 млн куб. м.

Разом з тим, згідно з даними європейських газотранспортних операторів, постачання російського газу по газопроводу Ямал - Європа до Німеччини скоротилися: 1 липня - 74,7 млн куб. м, 7 липня - 61,3 млн куб. м і 11 липня - 26,4 млн куб. м, що, ймовірно, пояснюється поточними ремонтами, що проводяться в цей час року.

Дану інформацію підтверджує російський ЦДУ ПЕК, згідно з даними якого, на цьому тижні "Газпром" активно використовує газ з європейських сховищ. Зокрема, 10 липня компанія підняла 18,5 млн куб. м.

Проте варто зазначити, що транзитні постачання через Україну в цьому році, як і раніше, набагато нижчі від торішніх. Зокрема, за другу половину червня минулого року в напрямку Велке Капушани в середньому за добу поставлялося 155,6 млн куб. м, а за перші 12 днів липня - 188,42 млн куб. м.

Нагадаємо, за 5 місяців 2012 року транзит природного газу по території України в країни СНД і Європи зменшився на 24% (на 11,8 млрд куб. м), в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року - до 38 млрд 496 млн куб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua