Податкова пропонує відмовитися від 17%-ої ставки податку на доходи фізосіб


Податкова пропонує відмовитися від 17%-ої ставки податку на доходи фізосіб

Державна податкова служба України (ДПСУ) пропонує відмовитися від 17%-вої ставки податку на доходи фізичних осіб. Про це йдеться в проекті фіскальної реформи ДПСУ, який має видання "Коммерсант-Украина".

Сьогодні в Міністерстві фінансів відбудеться обговорення проекту радикальної податкової реформи, підготовленої ДПСУ. Документ під назвою "Концептуальні зміни податкової системи" перший заступник міністра фінансів Анатолій М'ярковський і заступник голови ДПС Андрій Ігнатов представлять для обговорення відомствам, галузевим асоціаціям і експертам.

Відмова від 17%-вої ставки податку заощадить фізособам всього 1 млрд грн, одначе ДПСУ до цих пір не може визначитися, що робити з 15-відсотковою ставкою. У концепції зазначається, що ДПС пропонує знизити її до 10%. Це призведе до втрати місцевими бюджетами 20 млрд грн, але за рахунок легалізації зарплат дасть додатково 30 млрд грн.

Таке велике зростання буде викликано примусовою легалізацією зарплат за рахунок підвищення мінімальної зарплати вдвічі - до 2 тис. грн. Ще 4,3 млрд грн буде отримано від ліквідації податкової соціальної пільги, яку отримують 6,7 млн осіб.

Проте наприкінці проекту вказується, що ДПС все ж хоче зберегти 15-відсоткову ставку, що дасть 22,5 млрд грн. У будь-якому випадку обидві концепції дозволять наростити доходи місцевих органів влади на 13,3 млрд і 25,8 млрд грн відповідно.

Відзначимо, ДПСУ пропонує знизити ставку податку на додану вартість (ПДВ) при внутрішніх торгових операціях в Україні до 7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua