Клюєв: українська економіка краще готова до кризи, ніж у 2008-му


Клюєв: українська економіка краще готова до кризи, ніж у 2008-му

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Клюєв розцінює апокаліптичні прогнози представників опозиції як передвиборчий популізм.

Як повідомили УНІАН у прес-службі А.Клюєва, секретар РНБО заявив, що представники опозиції мають припинити лякати країну апокаліптичними прогнозами, зазначивши, що влада України готова до можливого погіршення ситуації у світовій економіці.

Він сказав, що численні заяви в телеефірах представників опозиції про майбутні катастрофи - очевидний передвиборчий популізм. Секретар РНБО підкреслив, що влада України уважно стежить за всіма процесами в світовій економіці, і всі її сьогоднішні дії спрямовані на підтримку розвитку власного виробництва.

"Ніхто не говорить, що буде легко. Але всі об'єктивні економічні показники говорять про певний ступінь міцності економіки України і кращу її готовність до зовнішніх ризиків, ніж це було в 2008 році", - заявив А.Клюєв.

За словами секретаря РНБО, низький рівень інфляції свідчить не тільки про загальну фінансову стабільність, а й про певні можливості для розвитку економіки. Зокрема, за даними Державної служби статистики України, з початку цього року базова інфляція склала 0,4%. Владі необхідно здешевлювати кредитні ресурси для вітчизняної економіки, сказав А.Клюєв.

Він заявив, що сьогодні використовується низка стимулів для підтримки економічного зростання в Україні. Як приклад секретар Радбезу України навів інтенсифікацію впровадження державних іпотечних програм, які повинні не тільки дати більше можливостей для громадян обзавестися власним житлом, але і дозволити створити стимул для роботи будівельної галузі. Це дуже важливо, тому що на кожне нове робоче місце в будівництві можна отримати до 7-11 нових робочих місць в суміжних галузях, сказав А.Клюєв.

Він також нагадав, що позитивні фінансові результати діяльності вітчизняних підприємств в 2011 році досягли майже 127 млрд грн (у 2010 році - 54 млрд). Незважаючи на падіння зовнішнього попиту, в поточному році українські підприємства також показують непогані фінансові результати, зазначив А.Клюєв. "Це свідчить про дві речі. По-перше, про певну детінізацію вітчизняної економіки, що є результатом проведених реформ. А по-друге, про істотно кращий її стан, ніж це було в 2008 році", - заявив секретар РНБО.

На його думку, всі макроекономічні показники виразно показують, що, незважаючи на тривалу фазу зростання, попередня владна команда привела країну до світової економічної кризи 2008 року абсолютно непідготовленою.

"В результаті - величезна падіння, двократне зростання зовнішнього боргу і багато іншого. Але нам вдалося не тільки уникнути боргової катастрофи, але й провести низку важливих реформ. Зараз економіка набагато краще готова до кризи. Валовий зовнішній борг стабілізувався, державні борги скорочуються, країна спокійно пройшла червневий пік боргових виплат", - зазначив А.Клюєв.

Він нагадав, що в майбутньому році країні доведеться повертати значні суми зовнішніх боргів - в основному мова йде про кредити МВФ, узяті попереднім урядом в 2008-2009 роках. "Але всі ці проблеми будуть вирішені. Ми готуємося до складнощів, тому проходимо їх гідно", - заявив секретар РНБО України.

Він підкреслив, що сьогодні нові запозичення залучаються переважно для розвитку економіки. "Наприклад, ми розраховуємо, що співпраця в рамках домовленостей з Експортно-імпортним банком Китаю про фінансування проектів в українському АПК дасть не тільки зростання виробництва у вітчизняному сільському господарстві, а й додатковий збут для нашої продукції на китайському ринку", - зазначив секретар Радбезу.

На його думку, сьогодні і банківська система України перебуває в кращому стані, ніж у 2008 році. Зокрема, за останні 3 роки українські банки скоротили борги більш ніж на третину - на 14,3 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua