Рівень податків у США впав до історичного мінімуму


Рівень податків у США впав до історичного мінімуму

Середня податкова ставка в США в 2009 році впала для більшості громадян країни до 17,4 відсотка - найнижчого рівня з 1979 року, коли почався розрахунок показника. Про це повідомляється в дослідженні Бюджетного управління Конгресу США (Congressional Budget Office, CBO).

Для деяких американців податки, навпаки, виросли. Приміром, середня ставка для заможних американців з річним заробітком в розмірі 1,2 мільйона доларів збільшилася з 28,1 (2008 рік) до 28,8 відсотка від доходу. Податкові збори для середнього домогосподарства з доходом в розмірі 64,3 тисячі доларів впали з 11,6 відсотка до 11,1 відсотка.

У звіті CBO зазначається, що частково скорочення виплат відбулося завдяки податковим пільгам, схваленим Бараком Обамою. Незважаючи на те, що дані для розрахунку середньої податкової ставки доступні найпізніше для 2009 року, в CBO припустили, що в 2010-2011 роках показник залишився на історичних мінімумах.

Середня ставка для заможних американців впритул наблизилася до рівня, який пропонував Обама в рамках так званого "податку Баффета", - 30 відсотків. Президент рекомендував Конгресу розглянути відповідний законопроект у вересні 2011 року. Тоді Обама зазначав, що заможні американці повинні платити щонайменше стільки ж, скільки і середній клас.

За місяць до цього підняти податки для багатіїв владі США порадив мільярдер Уоррен Баффет. У своїй статті для The New York Times інвестор написав, що в 2010 році він заплатив 17,4 відсотка свого доходу як податки, тоді як для його менш заможних колег по фонду Berkshire Hathaway збори склали 33-41%.

У середині квітня цього року Сенат США відмовився підтримати "податок Баффета".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua