Українські комунальні підприємства заборгували 45 млн грн зарплати


Українські комунальні підприємства заборгували 45 млн грн зарплати

На сьогоднішній день в Україні 204 підприємства, що надають комунальні послуги, мають заборгованість із виплати зарплати перед своїми співробітниками у розмірі 45 млн грн. Про це заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, житлово-комунального господарства і будівництва Олександр Аліпов на сьогоднішній селекторній нараді, передає кореспондент РБК-Україна.

"Заробітна плата. У нас є таке в галузі. 204 підприємства мають заборгованість перед своїми працівниками 45 млн грн. І тут найбільша заборгованість у підприємств по водопровідно-каналізаційному господарству - близько 19 млн грн", - сказав Аліпов.

За його словами, найбільший обсяг заборгованості з виплати заробітної плати мають Харківська область - 13 млн грн, Донецька - 5,7 млн грн, Львівська - 2,9 млн грн, Кіровоградська - 2,6 млн грн, Житомирська - 2,5 млн грн та АР Крим - 2,8 млн грн.

Також він подякував керівникам Дніпропетровської, Одеської, Рівненської, Чернівецької областей і міст Севастополя та Києва, "які в цьому році на початок (року) мали заборгованість, але на 1 липня заборгованість повністю ліквідована".

У свою чергу, міністр регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва Анатолій Близнюк пригрозив звільненням тим керівникам підприємств, що надають комунальні послуги, які не платять зарплату своїм співробітникам більше ніж протягом одного кварталу: "За наявності заборгованості з заробітної плати більш ніж один квартал, такий керівник автоматично звільняється. Тобто, розривається контракт".

Відзначимо, заборгованість із виплати зарплати в Україні на 1 червня 2012 р. складе 999,8 млн грн, що на 1,47% менше відносно показника на 1 квітня 2012 р. При цьому заборгованість економічно активних підприємств становить 479 млн 318 тис. грн, підприємств-банкрутів - 457 млн 222 тис. грн, економічно неактивних підприємств - 63 млн 314 тис. грн. Найбільша заборгованість - у Донецькій (207 млн 362 тис. грн) і Харківській (118 млн 033 тис. грн) областях, найменша - у Чернівецькій (185 тис. грн) та Рівненській (2 млн 463 тис. грн) областях.

На початку року Президент Віктор Янукович заявив, що основним фактором стабілізації бюджету Пенсійного фонду і підвищення доходів населення в цілому повинно стати ухвалення Верховною Радою закону про легалізацію зайнятості і доходів.

Пізніше, в травні міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що до кінця року будуть внесені зміни в законодавство для легалізації зарплати.

Нагадаємо, заборгованість з виплати зарплати в Україні в 2011 р. зменшилася до 977,37 млн грн. За видами економічної діяльності найбільша заборгованість у промисловості (581 млн 935 тис. грн) і будівництві (125 млн 412 тис. грн), найменша - в лісовому господарстві (729 тис. грн) та діяльності у сфері культури та спорту, відпочинку та розваг (1 млн 339 тис. грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua