"Газпром" зайняв 15 місце у рейтингу найбільших компаній світу


"Газпром" зайняв 15 місце у рейтингу найбільших компаній світу

Російська газова монополія "Газпром" зайняла 15 місце в традиційному рейтингу Fortune Global 500, в якому всі компанії світу ранжуються за обсягом виручки за попередній рік.

Виручка "Газпрому" за рік склала понад 157 мільярдів доларів, за цим показником монополія займає місце між швейцарською Glencore і німецькою E.On. Ще рік тому "Газпром" був у Fortune Global 500 35-м.

Перше місце в рейтингу зайняла голландська нафтогазова корпорація Royal Dutch Shell. Вона змістила з першого рядка американського рітейлера Wal-Mart, який відкотився відразу на третю сходинку. Друге місце цього разу посіла нафтогазова корпорація Exxon Mobil.

У Fortune Global 500, крім "Газпрому", входить ще кілька російських компаній. Так, "Лукойл" з показником виручки 111 мільярдів доларів посів 49-е місце (роком раніше 69-е), "Роснефть" - 137-е (роком раніше - 179-е), Сбербанк - 304-е (у 2011-му - 298-е).

З 500 компаній 132 представляють США, 73 - Китай і 68 - Японію. Таким чином, Китай вперше обігнав Японію за кількістю компаній в Fortune Global 500.

Варто відзначити, що обсяг виручки не завжди пов'язаний з високою капіталізацією. Так, найдорожча компанія світу - Apple - займає в рейтингу Fortune 500 тільки 55-е місце. Великий обсяг виручки (разом з високими витратами на виробництво) характерний більшою мірою для сировинних компаній. У той же час якщо ранжувати бізнес за обсягом активів, то перші місця в такому рейтингу займуть банки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua