Прем'єр-міністр Італії вважає, що Єврогрупа повинна сприяти зниженню ставок за держоблігаціями


Прем'єр-міністр Італії вважає, що Єврогрупа повинна сприяти зниженню ставок за держоблігаціями

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті висловив думку, що Єврогрупі необхідно зосередити свої зусилля на вирішенні проблеми зниження ставок прибутковості за державними облігаціями. Він підкреслив, що зазначені заходи потрібно вживати якомога швидше, інакше боргова криза проблемних країн посилить проблеми всього валютного союзу.

"Високий рівень ставок за державними борговими інструментами деяких країн єврозони може підірвати стабільність функціонування економік усіх учасників", - заявив Монті на конференції з фінансових проблем, яка проходить на півдні Франції. "Я впевнений що це (високі ставки) підриває ефективність монетарної політики по всьому регіону", - додав він.

Зазначимо, що незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств та розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Як і у випадку з Іспанією, зростання ставок за державними зобов'язаннями фактично закриває Риму можливість проводити запозичення на зовнішніх ринках. У підсумку відсутність такої можливості може привести до реалізації найгіршого сценарію - колапсу італійської економіки, яка є третьою за розміром в Євросоюзі.

Відзначимо, що раніше італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua