Уряд України створить Державний земельний банк


Уряд України створить Державний земельний банк

Уряд України створить Державний земельний банк зі статутним капіталом 120 млн грн.

Це закріплено постановою Кабінету міністрів від 2 липня 2012 року №609.

Згідно з документом, Міністерство аграрної політики і продовольства має у місячний термін подати на розгляд уряду проект статуту банку, а також сформувати його статутний капітал за рахунок передбачених держбюджетом-2012 коштів.

Передбачається, що для формування статутного капіталу Державного земельного банку буде випущено 120 млн шт. простих іменних акцій номіналом 1 грн кожна.

Раніше уряд України доручив Національному банку України, Державному агентству земельних ресурсів і Міністерству аграрної політики і продовольства розробити план створення Державного земельного банку.

Як повідомив голова Держземагентства Сергій Тимченко, розроблена модель передбачає, що банк буде виконувати функції з управління землями державної власності, включаючи консолідацію, купівлю-продаж, міну і здачу землі в оренду, а також фінансово-кредитні функції. Він також зазначив, що статутний капітал банку буде складатися з земель, які знаходяться в держвласності, а це приблизно 10 млн га.

Голова Держземагентства уточнив, що Державний земельний банк зможе почати роботу тільки після введення ринку земель сільгосппризначення.

В Україні до 1 січня 2013 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, для зняття якого необхідно ухвалити закон про ринок землі.

Верховна Рада 9 грудня 2011 року схвалила в першому читанні законопроект про ринок земель. В даний час документ готується до другого читання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua