Прем'єр-міністр Великобританії вірить, що Олімпіада підніме британську економіку


Прем'єр-міністр Великобританії вірить, що Олімпіада підніме британську економіку

Незважаючи на складну економічну ситуацію, Олімпіаду в Лондоні не варто сприймати як бенкет під час чуми, заявив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Саме в такі непрості часи, за його словами, Олімпійські ігри можуть надати нового імпульсу розвитку британської економіки і допомогти зі створенням нових робочих місць, повідомляє газета Independent.

"Саме цьому я маю намір присвятити всього себе. Я впевнений, ця Олімпіада - чисте золото для Британії. Зразком для нас має стати Британська виставка 1951 р., яка показала приклад національної підприємливості та прагнення до оновлення. Тепер, як і в ті часи, ми повинні скористатися можливістю просунути британський бізнес і всю Британію на хвилі олімпійського успіху", - зазначив Кемерон.

Під час Олімпіади в Лондоні планують провести всесвітню конференцію інвесторів і 17 інших великих бізнес-самітів, під час яких планується підписання низки великих контрактів.

"Тут британські підприємці зустрінуться з потенційними інвесторами та торговельними партнерами з усього світу. Я розраховую, що економіка Британії зможе отримати більше 1 млрд фунтів. І я впевнений, що протягом чотирьох років після Ігор доходи британської економіки складуть понад 13 млрд фунтів", - запевнив британський прем'єр, відзначивши, що загальний прибуток для країни може виявитися навіть більшим.

Так, наприклад, за підрахунками експертів Lloyds Bank, завдяки Олімпіаді економіка Британії до 2017 р. може отримати 16,5 млрд фунтів. "Жодна інша країна в найближчі кілька років не зможе зробити нічого подібного", - зазначив Кемерон.

Нагадаємо, що загальний бюджет на підготовку Зимових Олімпійських ігор у Сочі (Росія) оцінюється приблизно в 1,3 трлн рублів. З них близько 200 мільярдів рублів має піти на спорудження спортивних об'єктів, а решта - на інфраструктуру. У підготовці до Олімпіади беруть участь і великі компанії. Так, кінцева сума витрат Газпрому оцінюється більш ніж в 3 млрд дол.

Що стосується України та Євро-2012, то за словами віце-прем'єр-міністра інфраструктури України Бориса Колесникова, на підготовку України до Євро-2012 залучено 29,27 млрд грн інвестицій. Спочатку передбачалося, що лише 5% витрат на Євро-2012 буде здійснено за рахунок коштів бюджету України, але в реальності основної маси витрат зазнала держава. На початку травня ц.р. голова підкомітету Верховної Ради з питань підготовки та проведення фінальної частини Євро-2012 народний депутат з фракції Партії регіонів Олександр Зац повідомив, що на підготовку і проведення Євро-2012 Україна витратила близько 80 млрд грн державних коштів. Після завершення чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 буде проведена фінансова перевірка всіх програм з підготовки до турніру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua