Дефіцит бюджету Італії в I кв. 2012 р. виріс до максимального рівня з 2009 р


Дефіцит бюджету Італії в I кв. 2012 р. виріс до максимального рівня з 2009 р

Дефіцит бюджету Італії в I кварталі 2012 р. виріс до 8% ВВП проти показника 7% ВВП, зафіксованого за підсумками I кварталу 2011 р., йдеться в матеріалах італійського статистичного агентства (ISTAT). Зафіксований за підсумками звітного кварталу показник 8% відповідає максимальному рівню бюджетного дефіциту країни з I кварталу 2009 р.

Зростання дефіциту бюджету Італії в I кварталі 2012 р. пов'язане зі скороченням дохідної та підвищенням видаткової частини бюджету. При цьому витрати на обслуговування держборгу зросли на 16% в річному вирахуванні у зв'язку зі зростанням прибутковості за держоблігаціями Італії, зазначає ISTAT.

Цільовий показник уряду Італії на чолі з Маріо Монті на 2012 р. знаходиться на рівні 1,7% ВВП, що значно менше від показника, зафіксованого за підсумками 2011 р. на рівні 3,9% ВВП. Монті сподівається досягти цільового показника завдяки більш вдалим результатам за підсумками II кварталу 2012 р. на тлі зростання дохідної частини за рахунок підвищення податків і змін в системі оподаткування, що передбачають введення нового податку на утримання житлової частини (ці кроки були оприлюднені в рамках програми заходів жорсткої економії в кінці 2011 р.).

Напередодні повідомлялося, що уряд Монті хоче заощадити в 2012 р. більше 4,2 млрд євро, оголосивши про додаткові заходи скорочення держвидатків. Офіційно про додаткові "драконівські заходи", покликані дати імпульс італійській економіці і вивести країну з кризового стану, не вдаючись до європейської фінансової допомоги, має бути оголошено на цьому тижні.

Відзначимо, італійська економіка в I кварталі 2012 р., скоротилася на 0,8% відносно попереднього кварталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua