0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Модернізація української ГТС окупиться раніше, ніж буде введений в експлуатацію "Південний потік"


Експерт: Модернізація української ГТС окупиться раніше, ніж буде введений в експлуатацію "Південний потік"

Глибока модернізація української газотранспортної системи (ГТС), яка за оцінками як вітчизняних, так і європейських фахівців коштує близько 5,3 млрд дол, окупиться раніше, ніж може бути введений в експлуатацію "Південний потік". Про це повідомили представники німецької компанії Ferrostaal, яка сьогодні, 2 липня 2012 р., підписала з НАК "Нафтогаз України" меморандум про взаєморозуміння щодо модернізації обладнання на газокомпресорній станції Бар (Вінницька область) магістрального газопроводу "Союз", передає прес-служба Кабінету міністрів України.

У свою чергу, прем'єр-міністр України Микола Азаров повторив, що альтернативи модернізації української газотранспортної системи не існує.

"Альтернативи модернізації української ГТС немає. Тому що ні "Північний потік", ні "Південний потік" не знімають ризиків, які викликані аномально низькими температурами", - заявив прем'єр-міністр. За його словами, щоб реалізувати проект з модернізації української ГТС, необхідно створити консорціум за участю України, Росії та Європейського Союзу, але в цьому повинні бути зацікавлені всі три сторони.

Азаров привітав початок реалізації пілотного проекту, який передбачає модернізацію компресорної станції "Бар". При цьому він заявив, що всі промисловці Німеччини можуть розраховувати на підтримку з боку уряду України тих проектів, які спрямовані на модернізацію економіки. "Я вітаю реалізацію таких проектів і розширення співпраці з Німеччиною, особливо в питаннях модернізації нашої ГТС, енергозбереження, збільшення видобутку власного газу тощо. Тому промислові кола Німеччини можуть твердо розраховувати на підтримку уряду України проектів, які пов'язані з розвитком нашої країни", - зазначив Азаров.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua