"Нафтогаз" має намір реконструювати газопровід "Союз"


"Нафтогаз" має намір реконструювати газопровід "Союз"

HАК "Нафтогаз України" і компанія Ferrostaаl Industrieanlagen GmbH (Німеччина) підписали меморандум про взаєморозуміння щодо модернізації обладнання магістрального газопроводу "Союз", повідомила прес-служба держхолдингу.

За її даними, документ підписали заступник "Нафтогаз України" Вадим Чупрун і керуючий директор Ferrostaаl Марк Нойман в Києві в понеділок.

Метою проекту реконструкції є продовження терміну експлуатації газових турбін і газових компресорів на наступні 15 років, зниження обсягів споживання турбінами паливного газу приблизно на 28% при повному завантаженні устаткування, підвищення коефіцієнта корисної дії газових компресорів.

В рамках проекту, зокрема, буде проведена модернізація компресорної станції "Бар" газопроводу "Союз". Вона введена в експлуатацію в 1979 році, має сім газоперекачувальних агрегатів загальною потужністю 70 тисяч кіловат.

У свою чергу, Нойман повідомив, що технічні фахівці німецької компанії почнуть роботи відразу після підписання меморандуму. За його словами, реалізація проекту вигідна для обох сторін.

Під час зустрічі в понеділок представників компанії Ferrostaаl з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим німецькі фахівці висловили переконання, що істотна модернізація української ГТС, яка оцінюється в 5,3 мільярда доларів, окупиться раніше, ніж може бути введений в експлуатацію газопровід "Південний потік".

За словами прем'єра, відмітною особливістю української ГТС є підземні сховища газу, які можуть бути задіяні в період аномально низьких температур.

Магістральний газопровід "Союз" (Оренбург - Держкордон) побудований в 1975-1978 роках. Його проектна потужність складає 26 мільярдів кубометрів газу на рік, проектний тиск - 7,5 МПа, довжина по території України - 1568,5 кілометра. На газопроводі знаходиться 12 компресорних станцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua