Греки за місяць зняли з депозитів рекордні 8,6 мільярда євро


Греки за місяць зняли з депозитів рекордні 8,6 мільярда євро

Грецькі громадяни і компанії зняли з рахунків в травні поточного року рекордні за увесь час кризи 8,6 мільярда євро на тлі політичної нестабільності, повідомив ЦБ Греції.

Відзначається, що за травень депозити в грецьких банках зменшилися з 166 мільярдів євро до 157,4 мільярда євро на кінець квітня. До теперішнього часу рекорд відтоку депозитів тримав жовтень 2011 року, коли з Греції "попливли" 6,8 мільярда євро.

У травні в Греції пройшли парламентські вибори, за підсумками яких країні не вдалося сформувати уряд. В результаті вибори були повторені 17 червня, і за підсумками нового голосування було сформовано коаліційний уряд правоцентристів і двох лівих партій. Новий уряд заявив, що перегляне кредитну угоду з ЄС і МВФ в низці положень, але буде в цілому дотримуватися її цілей і завдань.

При цьому, як повідомляє Афінське агентство новин, всього за кілька днів після 20 червня, коли було сформовано уряд, в країну повернулися близько 3 мільярдів євро на оптимізмі щодо можливості Греції залишитися в єврозоні та виконати зобов'язання перед кредиторами.

Нагадаємо, на парламентських виборах в Греції 17 червня політичні партії, що виступають за багатомільярдний план фінансової допомоги Греції, здобули перемогу над лівим радикальним блоком. Завдяки цьому загроза можливого виходу країни з єврозони відступила, що стало стимулом для світових ринків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua