Рада має намір в 2013 році виділити банкам гроші на здешевлення іпотеки


Рада має намір в 2013 році виділити банкам гроші на здешевлення іпотеки

Законопроект про здешевлення іпотечних кредитів, який входив в пакет соцініціатив Віктора Януковича, був схвалений у першому читанні. У держбюджеті-2013 мають передбачити фінанси для компенсації відсотків банкам, пише Інтерфакс-Україна.

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект "Про реалізацію соціальних ініціатив президента щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів".

За законопроект в п'ятницю в першому читанні проголосували 264 народні депутати з 357 зареєстрованих в залі. В законопроекті пропонується встановити компенсації відсотків державним банкам або іншим фінансовим установам за кредитами, отриманими громадянами на будівництво, реконструкцію або придбання житла.

Пропонується також встановити, що інвестування та фінансування будівництва об'єктів, яке здійснюється за бюджетними програмами, які передбачають надання громадянам державної підтримки на будівництво або придбання житла, може здійснюватися шляхом підписання між замовниками будівництва та громадянами договору купівлі-продажу майнових прав на квартири в об'єктах незавершеного будівництва.

У законі пропонується встановити, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі або договором відчуження права оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

У законопроекті також зазначається, що право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужене її орендарям, іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано в заставу, крім передбачених законом випадків.

Пропонується також встановити, що право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності із земель житлової або громадської забудови, на яких розпочато будівництво, може бути відчужене орендарем без згоди орендодавця на термін і на умовах, визначених початковим договором оренди.

Пропонується встановити, що відчужене право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації в установленому законом порядку.

Нагадаємо, 7 березня на засіданні уряду президент Віктор Янукович пообіцяв видавати державні іпотеки на придбання житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua