Експерт: Від’ємне сальдо торгового балансу до кінця року складе 9 млрд доларів


Експерт: Від’ємне сальдо торгового балансу до кінця року складе 9 млрд доларів

Від’ємне сальдо торгового балансу має бути близько 9 млрд доларів за результатом цього року. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив заслужений економіст України Віктор Суслов.

"Є прогнози, згідно з якими у нас за результатами цього року від’ємне сальдо торгового балансу має бути близько 9 млрд доларів. Це офіційний державний прогноз. За 4 місяці опубліковане Держкомстатом від’ємне сальдо торгового балансу складає 4 млрд 383 млн доларів. При такому темпі даний прогноз цілком реальний", - заявив В.Суслов.

За його словами, перевищення імпорту над експортом веде до необхідності покриття цього від’ємного сальдо за рахунок зовнішніх кредитів, що Україна і робить останнім часом. А у випадках, якщо це не вдається, тоді витрачаються валютні резерви НБУ на покриття цього дефіциту.

"В цілому перевищення імпорту над експортом це вже сигнал для того, щоб думати над необхідністю девальвації національної валюти. В результаті цього експортери отримують додатковий стимул і завдяки цьому можна вирівняти торговельний баланс", - зазначив експерт.

Як повідомляв УНН, за 5 місяців поточного року експортовано товарів на 4,5 млрд.грн., ще більше - імпортовано - на 5,5 млрд.грн.

Крім того, повідомлялося, що від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в квітні 2012 року склало 1,465 мільярда доларів, що на 38,4% більше, ніж у квітні 2011 року (1,058 мільярда доларів), повідомила Державна служба статистики у вівторок.

Згідно з її даними, експорт товарів у квітні цього року зріс, порівняно з квітнем минулого року, на 3,5% - до 5,799 мільярда доларів, тоді як імпорт - на 15,3%, до 7,264 мільярда доларів.

Держстат уточнював, що, в порівнянні з березнем цього року, експорт у квітні скоротився на 1,3%, а імпорт збільшився на 4,8%.

Статистичне відомство також наголошує, що в цілому за перші чотири місяці цього року від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами збільшилося на 13,5%, або на 0,521 мільярда доларів, - до 4,383 мільярда доларів.

При цьому експорт товарів зріс на 4,8% - до 21,96 мільярда доларів, імпорт - на 6,2%, до 26,343 мільярда доларів. Коефіцієнт покриття імпорту експортом склав 0,83, тоді як в січні-квітні минулого року - 0,84.

Зовнішньоторговельні операції Україна здійснювала з партнерами з 199 країн світу, а рік тому їх було 203.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua