G20 хоче запустити глобальну систему ідентифікації компаній у березні 2013р


G20 хоче запустити глобальну систему ідентифікації компаній у березні 2013р

Саміт "Групи двадцяти", що пройшов в Мексиці, підтримав проект щодо формування до березня 2013 року глобальної системи ідентифікації юридичних осіб (ІЮО), що беруть участь у фінансових трансакціях.

Раді з фінансової стабільності (FSB), яка безпосередньо відповідає за реалізацію цього проекту, покликаного підвищити прозорість світових фінансових ринків, доручено відзвітувати про перебіг його реалізації в листопаді 2012 року.

"Ми закликаємо впровадити систему ІЮО на глобальній основі, щоб допомогти офіційним органам та учасникам ринків у виявленні фінансових ризиків та управлінні ними", - заявили лідери G20 в комюніке.

Введення ІЮО має забезпечити точну ідентифікацію сторін фінансових трансакцій, що дозволить регулятивним органам оцінювати системні ризики, їх поширення від одних компаній і ринків до інших, посилити нагляд за учасниками ринку, краще збирати статистику.

За даними Financial Times, яка посилається на оцінки експертів Depository Trust і Clearing Corporation, база даних компаній з ІЮО може досягти близько 1 млн юросіб.

Згідно з документом, розміщеним на сайті FSB, система присвоєння єдиних 20-значних кодів, щоб почати функціонувати в березні майбутнього року, повинна бути розроблена до кінця року.

На першому етапі планується розробити також статут, необхідні юридичні документи, включаючи критерії відбору локальних операторів. Паралельно вестиметься розробка технологічної платформи для інтеграції даних національних операторів, які будуть здійснювати реєстрацію, перевірку компаній та актуалізацію відомостей.

Буде створено наглядову раду, центральний операційний орган і його локальні відділення в країнах, де безпосередньо будуть присвоюватися коди. Перший такий локальний підрозділ планується створити в США. З юридичних осіб буде стягуватися плата за отримання коду, але вона буде "скромною".

Національні оператори можуть бути пов'язані з органами держреєстрації або з національними агентствами, що нумерують, (у Росії таким є Національний розрахунковий депозитарій); місцевих операторів може бути декілька, вони зможуть бути приватними або державними.

У той же час система присвоєння ІЮО, вважають автори доповіді, не повинна бути "прив'язана" до якогось певного постачальника послуг, не повинна призводити до порушень принципів конкуренції.

Експерти визначили базовий склад даних про юридичну особу, які повинна містити інформаційна система. Це офіційна назва, юридична та фактична адреса компанії, дата присвоєння їй коду, дата його останнього оновлення, дата закінчення дії (в цьому випадку вказується причина закінчення дії ІЮО), відомості про реєстр, в якому містяться відомості про реєстрацію юрособи, посилання на запис в реєстрі.

Як зазначається в документі, надалі передбачається розробити стандарти включення в базу даних ІЮО також інформації про корпоративні зв'язки і про власників. Буде розглянута і можливість додавання в реєстр даних про форму власності юрособи, "прапорців" про зміну статусу компанії (реорганізація, корпоративні дії тощо), галузевих кодів.

До складу експертної робочої групи, яка виступила розробником концепції ІЮО, входить у тому числі і представник Банку Росії. Група проводила в 2012 році опитування країн, щоб, зокрема, вирішити, чи повинен міжнародний код охоплювати всіх без винятку юридичних осіб чи тільки емітентів та учасників фінансового ринку, наскільки відкритою повинна бути інформація, що міститься в реєстрі.

Ідея введення загальносвітового коду компаній належить регулюючим органам, які під час кризи зіткнулися з проблемою ідентифікації сторін у транскордонних фінансових транзакціях, зокрема, позабіржових операціях з деривативами.

В даний час єдиним загальновизнаним глобальним ідентифікатором компаній є DUNS номер, який з 1963 року присвоює міжнародна корпорація Dun & Bradstreet, володар найбільшої в світі бази даних про юридичних осіб (більше 210 млн).

FSB - міжнародна організація, що базується в Швейцарії і створена країнами-учасницями G20 для пошуку шляхів запобігання майбутнім кризам і виявлення системних ризиків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua