Газпром сподівається на взаємовигідне рішення щодо української ГТС


Газпром сподівається на взаємовигідне рішення щодо української ГТС

Заступник голови правління ВАТ Газпром, генеральний директор ТОВ Газпром експорт Олександр Медведєв заявив, що в Газпромі все ще сподіваються на ухвалення взаємовигідного рішення щодо управління газотранспортною системою України.

"Тема української ГТС в усіх на устах, і я не погоджуся з формулюванням "здобуття контролю" над українською ГТС... Сподіваюся, що економічний розум візьме гору і рішення взаємовигідне буде знайдено", - зазначив він.

За його словами, Газпром давно підтримував ідею створення консорціуму з управління українською ГТС - була навіть створена така організація, куди планувалося залучити німецьких, італійських і французьких партнерів.

"В той час українська сторона, посилаючись на своє законодавство, відкинула такий варіант розвитку. Очевидно, що цінність цієї ГТС залежить від обсягу транзиту, що здійснюється через цю ГТС", - сказав Медведєв, додаючи, що Росія подала дуже хороший приклад, ставши власниками 100% ГТС Білорусі, від чого виграла не тільки Білорусь, але й були істотно ліквідовані транзитні ризики.

Відзначимо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявляв, що в переговорах про створення консорціуму з управління газотранспортною системою Україні і РФ вдалося досягти прогресу.

Нагадаємо, що Україна, повністю залежна від поставок російського "блакитного палива", вже більше двох років намагається переглянути чинні газові угоди з Росією, називаючи ціну завищеною, а самі контракти - кабальними.

Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не відкидають, що в результаті переговорів може бути створений консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначений. Київ хоче, щоб в цьому консорціумі брали участь три сторони - ЄС, Росія та Україна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua