Держмитслужба: Підприємці задоволені новим Митним кодексом


Держмитслужба: Підприємці задоволені новим Митним кодексом

Введення нового Митного кодексу призвело до пожвавлення зовнішньоекономічної діяльності серед українських компаній, заявив голова Державної митної служби Ігор Калетник під час зустрічі за круглим столом з підприємцями та експертами.

Новий документ діє тільки два тижні. За цей час близько трьохсот нових економічних суб'єктів виявили бажання зареєструватися в митниці. Самі чиновники називають документ прогресивним і ефективним.

У Держмитслужбі стверджують, що в порівнянні з кінцем травня обсяг товарів, ввезених на територію країни за перші два тижні цього місяця, виріс на 20% і в грошовому еквіваленті склав більше двох мільярдів доларів. Перерахування митної служби до державного бюджету, порівняно з минулим роком, збільшилися як мінімум на чверть.

Крім того, за перші 12 днів червня втричі зменшилася кількість рішень щодо коригування митної вартості товарів, констатують у відомстві. Раніше таких приймали по 200 на день, а зараз обмежуються сімдесятьма. Скоротився і час митного оформлення. При ввезенні товарів оформлення триває близько двох годин, якщо ж мова йде про експорт, можна вкластися і в 40 хвилин. Особливо радує бізнес норма, що дозволяє проводити митне оформлення вантажів на будь-якому митному посту країни, в той час як раніше це можна було зробити винятково за місцем реєстрації компанії. Тепер підприємства вибирають місце розмитнення виходячи з розташування своїх складів, виробництв або місць продажу. Це економить не тільки час, але й гроші.

Істотно скоротилася кількість документів, необхідних для митного оформлення, а процедура визначення митної вартості товарів спростилася, зазначив Співголова Комітету з питань митної політики Американської торгової палати Ігор Даньков. "Зараз митниця повинна обґрунтовувати, чому митна вартість не приймається. І в тих випадках, коли митниця зробити цього не може, то ситуація вирішується позитивно. І ось було кілька відгуків, що... от раніше у нас були проблеми з митною вартістю. А зараз ці проблеми вирішилися", - зазначив він.

Крім того, підприємці відзначають скорочення часу перебування вантажів у пункті пропуску та кількості оглядів на митниці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua