Євросоюз готується пом'якшити режим жорсткої економії для Греції


Євросоюз готується пом'якшити режим жорсткої економії для Греції

Країни єврозони готуються до переговорів з Грецією про пом'якшення умов надання їй фінансової допомоги. Незалежно від того, які сили увійдуть в уряд в Афінах після парламентських виборів 17 червня, новий кабінет буде домагатися перегляду програми економії. Якщо Єврогрупа вирішить, незважаючи ні на що, зберегти Грецію в своєму складі, то нових переговорів уникнути не вдасться, повідомляє 13 червня німецька газета FinancialTimesDeutschland, посилаючись на джерела в Брюсселі.

Міжнародні донори Греції - Європейський центробанк, Єврокомісія і Міжнародний валютний фонд (МВФ) - побоюються, що Афіни вже незабаром знову порушать свої зобов'язання. З тих пір, як було ухвалено рішення про реструктуризацію грецького держборгу і затверджено другий пакет допомоги цій країні, минуло вже кілька місяців, однак прогресу в реалізації реформ не спостерігається, зазначає видання. "Виконання програми зависло", - цитує газета слова одної з відповідальних осіб в Брюсселі.

Крім того, в Європейському Союзі припускають, що МВФ може вийти з "трійки" грецьких кредиторів в тому випадку, якщо з'ясується необхідність подальшого збільшення допомоги Греції.

Інші експерти вважають, що фонд зажадає від Єврогрупи додаткових зобов'язань в обмін на подальшу участь МВФ в зусиллях з порятунку Греції. Зокрема, одним з варіантів може стати відмова країн єврозони від претензій на повернення кредитів, виданих Афінам.

Представник Єврокомісії підтвердив, що в Брюсселі тривають дискусії про варіанти дій на випадок виходу Греції з єврозони.

Зокрема, розглядається варіант введення контролю на кордонах з Грецією, обмеження користування грецькими банкоматами, а також контроль над пересуванням капіталів. Однак це не означає, що у Єврокомісії є план на випадок виходу Греції з єврозони, зазначив представник Єврокомісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua