Українські обмінники і ресторани вже підлаштувались під Євро-2012 - експерт


Українські обмінники і ресторани вже підлаштувались під Євро-2012 - експерт

Перші наслідки від проведення чемпіонату з футболу ЄВРО-2012 в Україні вже знайшли своє відображення в пунктах обміну валюти та місцях громадського харчування. Про це розповів економічний експерт Олександр Охріменко.

"Особливо яскраво проведення Євро відбилося на обмінних пунктах - стали дешевше купувати і дорожче продавати. До ЄВРО долар продавали десь по 8,10, а купували по 8,05. А зараз вже купують по 7,95, от яка вже різниця стала. І це дуже яскраво помітно", - цитує Охріменка УНН.

Торкнулося проведення чемпіонату і місць громадського харчування - в них виросли ціни і збільшився асортимент.

"Велика ймовірність того, що, напевно, до Євро підвищили ціни в закладах громадського харчування. Навіть якщо особисто подивитися на ту цінову політику в кафе, де сам часто буваєш, то, по-перше, з'явився новий асортимент, а значить і ціни підвищилися. Установи позиціонують збільшення різноманітності страв як деяке поліпшення, але ніяких істотних змін насправді немає. Я от бачив, що в одному закладі різко збільшився асортимент напоїв, а з ним і ціни. Тобто чисто візуально, можна сказати, що ціни підвищилися. Особливо беручи до уваги, що багато закладів перед святами змінили свої вітрини, а з ними і цифри на них ", - сказав експерт.

Європейці на таку цінову політику, найімовірніше, погодяться і особливо перебирати закладами не стануть. А от українці почнуть більш розумно витрачати кошти на їжу в кафе.

"Та скільки там буде тих європейців. До того ж, вони приїдуть на досить короткий час і навряд чи будуть звертати увагу на зміну цін. Це якби вони приїжджали сюди по кілька разів або на місяць приїхали, то вони б знали про підвищення. А так вони навіть не побачать, що виросло, а що ні. Звичайно, можна знайти кафе, які підвищили ціни не значним чином і однозначно будуть шукати саме такі, де є дешевша альтернатива. А ті, які підняли, просто будуть робити після Євро різні акції і знижки, щоб знову привернути українців ходити саме до них", - зазначив економіст.

Нагадаємо, майже місяць тому експерт прогнозував саме таку ситуацію з курсом валют.

"ЄВРО-2012 істотно на курс не вплине. Єдине, це в деяких пунктах "Обмін валют" за курсом Нацбанку 8,05 (за долар - ред.) можна буде побачити курс 7,9, на вокзалах можливо 7,8 поки ніхто не роздивиться", - зазначив Охріменко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua