Експерт: Прив'язка України до долара штовхає країну до боргової кризи


Експерт: Прив'язка України до долара штовхає країну до боргової кризи

За словами економічного експерта В.Суслова, українська економіка рухається в напрямку економічної кризи і знаходиться в так званому девальваційному циклі. Про це він повідомив під час прес-конференції, передає кореспондент УНН.

"У 1993 році була створена система прив'язки національної української валюти до долара США. Ремісія гривні, в більшості випадків, проводилася за рахунок викупу валюти. Була створена проста легкоадміністрована система, однак, на сьогодні абсолютно неефективна, і зараз вона призводить до серйозних дисбалансів", - розповів В.Суслов.

За словами економічного експерта, в Україні потрібно змінювати систему валютного врегулювання.

"Головний недолік прив'язки гривні до долара - це недостатньо ефективний вплив на стан торгово-платіжного балансу. Це стало основною проблемою, тому і торговий, і платіжний баланс у нас є від’ємними. МВФ ретельно роз'яснює українській владі, що значення стабільного валютного курсу, тим більше при прив'язці гривні до долара, є перебільшеним", - запевнив фахівець.

Експерт переконаний, що українська економіка протягом тривалого часу рухається в напрямку від девальвації до девальвації і знаходиться в так званому "девальваційному циклі".

"Така політика призводить до постійного накопичення внутрішніх і зовнішніх боргів і таким чином країна рухається сама до своєї боргової кризи", - переконаний В.Суслов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua