Меркель мріє впровадити німецьку модель у кризових країнах


Меркель мріє впровадити німецьку модель у кризових країнах

Канцлер Німеччини Ангела Меркель наполегливо працює для створення в Європі "політичного союзу". Про це вона розповіла в інтерв'ю німецькому телебаченню.

"Регіону потрібен фінансовий і політичний союз, і країни повинні бути готові поступово жертвувати все більшою частиною свого суверенітету заради єдиної Європи. Якщо одна або декілька країн не хочуть йти цим шляхом, ми не можемо і далі продовжувати бездіяльність", - заявила німецький канцлер. "Саміт 28 червня в Брюсселі не зможе магічно вирішити всі проблеми", - попередила вона.

Створенню фінансового союзу в Європі сьогодні перешкоджають Греція та Іспанія, які не особливо добровільно вживають заходів щодо жорсткої економії під керівництвом Німеччини. Крім цього ФРН вимагає, щоб країни ЄС і єврозони з проблемами в області конкурентоспроможності створювали "зони вільної торгівлі", де до міжнародних інвесторів не будуть застосовуватися дорогі для них трудові правила, санкції та законодавчі норми.

Німеччина хоче, щоб німецька фінансова і політична модель була прийнята в кризових країнах на півдні ЄС, зачіпаючи кожен аспект податкового, трудового законодавства, освіти та інвестиційної системи. Але головна перешкода - всі ці люди не є німцями і не хочуть переходити на нову модель.

Проте якщо тиск Німеччини на Іспанію, Грецію та Італію не зменшиться і країни покинуть єврозону, то, на думку експертів, Європу "очікує найбільший землетрус", який буде відчуватися у всьому світі, і фінансова криза трансформується в масштабні політичні протистояння.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua