Рубль, що паде, "придушить" восени гривню — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рубль, що паде, "придушить" восени гривню

Валюта
13739
Після ослаблення російської валюти, "твердий" курс української доставить нашим бізнесменам багато неприємностей.
Тривале піке російського рубля відносно долара і євро вже стало головним болем українських експортерів. І, незважаючи на те, що рубль почав потроху відновлювати свої позиції, експерти не схильні обнадіювати бізнес щодо найбільшого торгового партнера України.
"Якщо курс гривні буде відносно стабільним або хоча б стабільним, то падіння курсу рубль/долар призведе до того, що товари з Росії (крім газу) подешевшають. Це вигідно для населення, але дуже невигідно для бізнесу. Стабільний курс гривні, при падаючому курсі рубля, це прямий збиток для українських експортерів і великі ризики для вітчизняних товаровиробників. Проблем з продажами твердого сиру до Росії вже дуже багато, а тепер девальвація рубля призведе до збитків для українських сироварів при експорті продукції в Росію. Постраждають і українські заробітчани які отримують заробітну плату в рублях. А в Росії у нас працює більше 1,5 млн. українців", - розповів "Комментариям" президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
"Що стосується російського експорту в Україну - то він отримав масу можливостей. Україна програє через те, що девальвація рубля більша, ніж гривні. А це означає, що їх експортери мають перед нашими значні переваги", - зазначив "Комментариям "президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Як прогнозує Сергій Ягнич, начальник управління корпоративних фінансів УкрСиббанку BNP Paribas Group, насамперед девальвація рубля принесе неприємності українським експортерам харчової продукції та машинобудування.
При цьому експерти говорять про те, що ослаблення рубля продовжиться. "Рубль, швидше за все, буде девальвуватися відносно американського долара і євро через дії цілої низки обставин. По-перше, намітилася тенденція до зниження цін на основний двигун зростання російської економіки - нафту, по-друге, фінансово-економічна криза в Єврозоні безпосередньо вдарила по російському експорту, і буде далі впливати на нього. І, нарешті, близькосхідна криза також послабила зовнішньоекономічні позиції рубля", - розповів "Комментариям" Тантелі Ратувухері, аналітик ПАТ "Укрсоцбанк".
Очікувати ж від Нацбанку рішення підтримати експортерів і все-таки "підтягнути" гривню до рубля - не варто. "З точки зору економічної теорії Україні теж було б доцільно девальвувати гривню на той же рівень, що і рубль. Але це малоймовірно. Вибори на носі, і девальвація гривні до рівня 9,4 грн. виглядає небезпечною затією. Тому Росія тут нас обіграла. Інша справа, що після виборів можна буде сміливо девальвувати гривню навіть до 10 грн. і вже тоді на рівних грати з Росією", - вважає Охріменко.
"У спробах зберегти курс, ми, природно, будемо втрачати. Але питання навіть не в сьогоднішньому курсі російського рубля. Ми тут перебуваємо в пастці. З одного боку, девальвація гривні нам потрібна, а з іншого боку у нас і без того проблеми з банками, проблеми з населенням, проблеми з бюджетом. Тут для нас головна пастка, і подолати її буде нелегко", - розповів "Комментариям" директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць.
З його слів, свіжі статистичні дані, які зафіксували дефляцію за підсумками травня, лише доводять факт зниження ділової активності в країні, що може ускладнити загальну ситуацію. "У сьогоднішніх умовах, коли мало інвестують, мало кредитуються, немає зовнішнього попиту, обмежений внутрішній попит, це (дефляція - Ред.) природно. Це цілком адекватна реакція і на бюджетну, і на грошово-кредитну політику. Можливо, Євро-2012 трохи піджене бізнес, але головне, щоб після Чемпіонату не почався зворотний процес", - вважає він. Поки ж в падінні курсу рубля виграють тільки ті, хто в цій валюті має сьогодні кредити, погашення яких стало дешевшим.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас