Держборг США перевищить рекордні 70% ВВП до кінця 2012р


Держборг США перевищить рекордні 70% ВВП до кінця 2012р

Федеральний борг США до кінця 2012 року перевищить 70% ВВП, що є найвищим відсотковим показником практично з часів закінчення Другої світової війни, прогнозує Бюджетне управління Конгресу (CBO).

В абсолютному вираженні американський держборг б'є нові рекорди щороку.

Довгостроковий прогноз держборгу виглядає ще більш похмурим: за умови продовження чинних податкових пільг і за відсутності суттєвих скорочень держвидатків (негативний сценарій) CBO очікує, що до 2037 заборгованість удвічі перевищить розміри американської економіки. При цьому витрати на федеральні програми охорони здоров'я через 25 років складуть майже 10% ВВП проти 5% в 2011 році.

Багато економістів вважають, що зростання держборгу США до 100% ВВП створить неминучу загрозу боргової кризи на зразок європейської.

У разі, якщо податкові пільги не будуть продовжені, а зростання витрат буде розумним, держборг США може скоротитися до 53% ВВП до 2037, вважає CBO. Саме цей сценарій управління пропонує взяти за базовий.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua