Країни ЄС планують підвищити пенсійний вік до 70-80 років


Країни ЄС планують підвищити пенсійний вік до 70-80 років

Криза в Європі стане причиною підвищення пенсійного віку до 70 або навіть 80 років. Експерти вважають, що таке рішення зробить пенсії і медичне обслуговування більш доступними.

Головний виконавчий директор American International Group Роберт Бенмоше заявив, що результатом економічної кризи в Європі може стати підвищення пенсійного віку до 70 або навіть 80 років.

"Вік виходу на пенсію неминуче повинен буде піднятися до 70, 80 років, - вважає Бенмоше. - Це зробить пенсії і медичне обслуговування більш доступними. Це змусить людей працювати більше і зменшить тягар, який лежить на молодих", - сказав він в інтерв'ю Bloomberg.

Бізнесмен вважає, що вихід Греції з єврозони став би справжньою катастрофою і що Європа повинна всіма силами намагатися запобігти такому варіанту розвитку подій.

Цікаво те, що в Греції середня тривалість життя становить 81,3 року, а середній вік виходу на пенсію - 59,6 року.

В той же час у Франції новообраний президент Франсуа Олланд пообіцяв знизити пенсійний вік з 62 до 60 років.

Нагадаємо, на початку лютого прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт запропонував розглянути можливість збільшення пенсійного віку в країні до 75 років.

МВФ повідомляв, що пенсійний вік повинен збільшуватися зі зростанням тривалості життя. Так, зазначають експерти, демографічні прогнози постійно недооцінювали тривалість життя населення.

У той же час довголіття понад базисні прогнози несе в собі значні фінансові ризики, одним зі способів нейтралізації яких є підвищення пенсійного віку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua