У Німеччині запропонували новий спосіб боротьби з європейською кризою


У Німеччині запропонували новий спосіб боротьби з європейською кризою

Способом боротьби з борговою кризою, що загострилася в Європі, може стати не випуск колективних облігацій, а внесення накопичених країнами надлишкових боргів в єдиний фонд, щоб погасити їх протягом 25 років.

Як пише The New York Times, Німеччина виступає проти колективних облігацій, крім усього іншого тому, що їх випуск суперечив би конституції ФРН.

У цій ситуації більш імовірним є проект з акумулювання "поганих" боргів в єдиному фонді, і ця ідея знаходить все більшу підтримку в Німеччині, передає Інтерфакс.

За цим планом, який вперше був запропонований ще в кінці минулого року, але тоді не привернув особливої уваги, "надлишковий" борг 17 країн єврозони (мова йде про зобов'язання понад поріг 60% ВВП або сумарно майже про 3 трлн. доларів, за деякими оцінками) повинен бути акумульований в рамках єдиного європейського фонду, щоб бути погашеним протягом 25 років. На відміну від єдиних євробондів, цей план обмежений за обсягом, що дає можливість для схвалення проекту Конституційним судом ФРН.

Терміновість схвалення європейськими країнами якихось нових заходів щодо виходу з кризи стала явною в останні дні.

Без підтримки Німеччини ніякі нові заходи, проте, не можуть бути схвалені, а Берлін готовий йти на жертви тільки за умови створення більш жорсткого фінансово-економічного та політичного союзу між країнами.

На вихідних канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що "ні за яких обставин" не прийме пропозицію про випуск колективних облігацій єврозони. У той же час все більш очевидно, що без втручання Німеччини єврозона буде і далі занурюватися в кризу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua