Сім чудес Євро-2012 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сім чудес Євро-2012

2397
Лічені дні залишилися до старту Євро-2012 в Україні. Про кошторис підготовки до Чемпіонату і про те, як "сумлінно" країна готувалася до "чарівного свята футболу" "Комментарии" писали вже не раз. Тепер же ми вирішили підбити підсумки підготовчої роботи чиновників і номінували найбільш пам'ятні моменти підготовки до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Пропажа Євро-2012 - Львівський аеропорт
12 квітня після реконструкції було урочисто відкрито аеропорт у Львові, що знаходиться поблизу нового стадіону. Реконструкція обійшлася платникам податків більш ніж в 2 млрд. грн. В результаті Львів отримав новий термінал і подовжену злітно-посадкову смугу. Втім, ще восени минулого року "Комментариям" у Львові розповіли про те, що сусідство аеропорту зі стадіоном спричиняє для уболівальників деякі незручності: "Аеропорт так розташований, що літаки заходять на посадку в безпосередній близькості зі стадіоном. Про якісь шумові бар'єри ніхто навіть і не говорить. До того ж, стадіон з аеропортом розташовуються на місці, де дме дуже сильний боковий вітер. Тому всі борти, які здійснюють чартерні рейси, і пілоти яких не знайомі з місцевими умовами - завжди заходять на повторну посадку, роблячи по 2-3 кола на низьких висотах біля стадіону". Вся справа в тому, що спочатку на роль нових "повітряних воріт" претендував старий військовий аеродром на відстані 30-40 км на захід від міста. Злітна смуга на ньому була застосовна і для сучасних повітряних суден, проте коли на об'єкт прибула урядова комісія, з'ясувалося, що бетонні плити зі смуги зникли.
"Жертви" Євро-2012 - FEMEN
Спостерігаючи за акціями руху FEMEN важко не помітити посилів активісток до протесту проти проведення в Україні Євро-2012. Самі ж активістки не проти поговорити і про репресії держави щодо них. На сторінці руху в livejournal прямо написано про спроби "паралізувати діяльність руху на період чемпіонату Євро-2012". І приписаний бек: "Нагадаємо, на активісток FEMEN заведено 10 кримінальних справ". Запис відносно недавній - датований 15 травня поточного року. Правда, дівчата чомусь не пишуть про те, що кримінальних справ всього - 2, а обвинувачених за ними - 8 активісток. Спроба прориву в посольство Індії стала причиною порушення кримінальних справ за ст.296ч.2 (хуліганство, вчинене групою осіб) та ст.338ч.2 (публічна наруга над прапором іноземної держави). Акція на дзвіниці Софії Київської викликала порушення справи все за тією ж 296-ю. До речі, жодна з зазначених двох акцій не пов'язана з Чемпіонатом. Приводом для їх проведення стали рекомендації індійського МЗС не видавати візи українкам з побоювань, що останні займуться там проституцією, а також законопроект про заборону абортів. Хоча в активі у FEMEN таки є чимало акцій проти Євро-2012, які завжди закінчувалися адміністративними штрафами. Одні з останніх - "атаки" на кубок Чемпіонату в Києві та Дніпропетровську.
Піар на Євро-2012 - Бізнесмени-меценати
Бізнесмена Олександра Ярославського називають головним куратором підготовки Харкова до прийому матчів Чемпіонату. Говорячи про харківський аеропорт, про стадіон "Металіст", завжди мають на увазі той факт, що всі ці об'єкти з'явилися винятково завдяки Ярославському. Та й сам бізнесмен любить розповісти пресі про "соціальне" підґрунтя інвестування в реконструкцію об'єктів, а на всі шпильки стосовно майбутніх дивідендів від управління аеропортом відповідає про величезний термін окупності вкладених грошей. Проте, глянувши на чинну Держпрограму підготовки до Чемпіонату не важко побачити, що із загальної вартості робіт по стадіону Ярославський з власної кишені оплатив лише 32%, а по аеропорту - 35%. Решта оплачена з міського та місцевого бюджетів. Варто зазначити, що в цілому розмір держінвестицій в об'єкти під Євро значно перевищує частку вкладень приватного капіталу.
Український Modern English до Євро-2012 - англомовні покажчики в Київському метро
Потішні покажчики незрозумілою мовою (схожою на англійську) в столичному метрополітені почали забавляти пасажирів ще в квітні. Користувачі Facebook швидко поширили фотографії з підкресленими в фоторедакторі помилками. Скандал набирав сили. Раптом з'ясувалося, що за цей рівень знання англійської мови з бюджету пішло майже 300 тис. грн. Правда, самі перекладачі, з якими вдалося поговорити "Комментариям", заявляли про більш скромний "кошторис" - 452 грн. 40 коп. Але наповал убило навіть не це. В одному зі своїх прес-релізів столичний метрополітен роз'яснив ситуацію: помилок на покажчиках немає, вони всього-на-всього виконані на лексиці сучасної англійської - Modern English.
Будівельники Євро-2012 - реконструкція Троїцької площі в столиці
Історія з реконструкцією Троїцької площі, що красується перед головною ареною Чемпіонату, - НСК "Олімпійський", - хвилює "Комментарии" не перший місяць. Не раз ми писали про багатостраждальну плитку, яку силами підрядників компанії "Юджин" то клали на землю, то розбирали. Навіть сьогодні, - за 8 днів до початку першості, - можна проїхатися до площі і насолодитися картиною нескінченного будівництва. Гори будівельного сміття, розкидані то тут, то там, бліднуть у порівнянні з бетонними каркасами недобудованих споруд на площі, численними ямами і, звичайно ж, новим-старим готелем "Спорт". Судячи з похмурих поглядів будівельників, які працюють без вихідних, вони вже глибоко сумніваються у виконанні покладеної на них місії.
Законодавець Євро-2012 - ініціатива уряду щодо безмитного ввезення вибухівки
Законодавчих ініціатив до Чемпіонату український парламент бачив за минулі роки багато. Немало з них народні обранці перетворили на закон. Пригадується лише найяскравіший проект закону, який уряд зареєстрував у Раді. Мова в ньому йшла про тимчасове (до 1 вересня 2012 року) безмитне ввезення на територію України величезного переліку товарів. Природно, для потреб підготовки та проведення Євро-2012. Наведемо лише декілька пунктів з цього переліку: турбореактивні двигуни, прядильні машини, доїльні апарати, перуки, накладні бороди та брови, порох, детонаторні шнури, запали. Документ так і не схвалили - його забракували менш ніж через місяць. Що, до речі, нечасто трапляється із законодавчими ініціативами уряду.
Готельєри Євро-2012 - податкові пільги для готелів під Чемпіонат
Ще влітку 2010-го Верховна Рада звільнила на 10 років власників готелів категорії "п'ять", "чотири" і "три зірки" від сплати податку на прибуток. З однією умовою - об'єкти повинні бути здані в експлуатацію до 1 вересня 2012-го. Таким чином влада намагалася усунути наявний дефіцит висококласних готелів в країні напередодні Чемпіонату. Як би там не було, але сьогодні кількість готелів не сильно збільшилася, в порівнянні з 2010-м, а обіцяний туристичний бум успішно зводять нанівець завищені ціни в українських готелях. Причому достатня кількість проектів готелів так і не вийшла з-за будівельних парканів. Втім, до Євро девелоперам вже поспішати не варто. Мало хто звернув увагу на один з пунктів в перехідних положеннях Податкового кодексу, який прибирає у вищенаведеному положенні згадку про 1-е вересня. Відтепер податкові канікули стосуються всіх готельєрів.
Андрій Сантарович
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас