Moody's: зниження інфляції в Китаї позитивно позначиться на кредитному рейтингу країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's: зниження інфляції в Китаї позитивно позначиться на кредитному рейтингу країни

Казна та Політика
105
Скорочення темпів інфляції в Китаї позитивно позначиться на кредитному рейтингу країни, незважаючи на нестабільність, викликану можливим погіршенням економічної ситуації в Європі. До такого висновку прийшли аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's, йдеться в повідомленні агентства.
"Інфляція в Китаї пішла на спад. Це очевидний позитивний момент, який відкриє владі більше можливостей для стимулювання економіки", - зазначив старший віце-президент Moody's в Сінгапурі Томас Бірн.
Зниження тиску на ціни стало однією з найбільш значних змін для китайської економіки з моменту останнього аналізу фінансів країни, проведеного Moody's 26 квітня 2012 р. Тоді Moody's підтвердило довгостроковий суверенний рейтинг Китаю на рівні "А3" з "позитивним" прогнозом на тлі сприятливих перспектив зростання в середньостроковій перспективі і позитивної динаміки державного боргу. Moody's підтверджує "позитивний" прогноз щодо китайського рейтингу з листопада 2010 року. За відсутності надзвичайних обставин Moody's переглядає рейтинги країн раз на два роки, таким чином, рейтинг Китаю з урахуванням "позитивного" прогнозу може бути підвищений вже в листопаді 2012 року.
За словами Бірна, держборг Китаю становить близько 33% ВВП плюс додатково близько 8% ВВП з урахуванням умовних ризиків, що порівняно мало за міжнародними мірками. З іншого боку, старший віце-президент Moody's в Сінгапурі відзначив, що нестабільність на європейських ринках призвела до зниження попиту на китайський експорт з боку Євросоюзу (ЄС). "Поки складно припустити, як в довгостроковій перспективі ситуація в Європі позначиться на економіці КНР", - вказав Бірн. Інвестори побоюються, що скорочення попиту з боку ЄС, найбільшого імпортера китайської продукції, завдасть удару по міжнародній торгівлі в цілому.
Китай прагне до річного зростання експорту та імпорту на 10%, проте поки обидва реальні показники помітно відстають від цільових: так, за підсумками перших чотирьох місяців 2012 року експортні ціни підвищилися на 6,9%, а імпортні - на 5,1%.
За матеріалами:
РБК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас