Рада врегулювала проблему оподаткування збитків минулих років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада врегулювала проблему оподаткування збитків минулих років

681
Верховна Рада України схвалила закон, спрямований на удосконалення деяких податкових норм, врегулювавши, зокрема, питання включення до складу поточних витрат підприємств збитків минулих років у повному обсязі.
Як повідомила прес-служба Федерації роботодавців України (ФРУ), про це заявив її голова Дмитро Фірташ в Сумах під час зустрічі з керівництвом та підприємцями області.
За його словами, в 2011 році українські підприємства задекларували близько 130 млрд грн збитків, що виникли внаслідок падіння курсу гривні до долара в 2008-2009 рр. У судах різних інстанцій у зв'язку з цим розглядається більше 600 суперечок на загальну суму десятки мільярдів гривень.
"Дивна ситуація: у підприємств збитки, а бізнес змушують заплатити податки з прибутку. Звичайно, це проблема для держбюджету, але потрібно знайти компроміс. Я вважаю, що це хороше рішення для бізнесу, яке показує, що влада готова працювати з нами і допомагати роботодавцям", - сказав Фірташ.
Він також зазначив, що в результаті досягнутого компромісу збитки минулих років відносяться до складу поточних витрат у повному обсязі.
За словами Фірташа, ФРУ також домоглася схвалення близько десяти змін до Податкового кодексу. Зокрема, формалізовані вимоги до дій податкових органів при проведенні документальних невиїзних перевірок, уточнено період віднесення до складу витрат нерозподілених видатків, внесено низку змін, що поліпшують процедуру адміністрування ПДВ.
Як повідомлялося, Верховна Рада схвалила 24 травня розроблений депутатами Віталієм Хомутинником і Олегом Царьковим (фракція Партії регіонів) закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм" (№ 9661-д).
Закон спрощує процедуру реєстрації платниками податку на додану вартість (ПДВ) підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування, і скасовує обмеження на добровільну реєстрацію платником ПДВ.
Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до п'яти робочих днів, удосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та ін..
Документ вводить мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця 2012 року, зокрема, за помилки у заповненні податкової декларації, у заповненні книги ведення доходів і витрат, за ведення діяльності, не зазначеної у свідоцтві.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас