Біржова угода — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Біржова угода

Фондовий ринок
610
Російська біржа ММВБ-РТС готова розглянути питання про об'єднання українських "дочок" - ПФТС (володіє 50% +1 акція) та "Української біржі" (заявлялося про володіння 43%, тоді як офіційно - лише 22,44%). Президент ММВБ-РТС Рубен Аганбегян заявив в понеділок за підсумками ради директорів, що в даний момент біржа розглядає стратегію міжнародного розвитку в рамках загальної стратегії майданчика. "У ПФТС та УБ істотно розрізняється структура акціонерів, незважаючи на те, що ми є основним об'єднуючим елементом, потрібно буде врахувати інтереси всіх, тому об'єднання бірж в Україні планується закінчити не раніше осені", - сказав він. На IV квартал заплановано IPO російського майданчика.
До об'єднання вже почали готуватися і в Україні. Як стало відомо Комерсант-Україна, у квітні біржова рада "Української біржі" створила робочу групу з інтеграції ПФТС та УБ. "Поки вона нічого не розробила. На даний момент є три-чотири варіанти, але поки шляхи їх реалізації не зрозумілі", - сказав голова біржової ради УБ, генеральний директор ІК Concorde Capital Ігор Мазепа. Керуючий директор ІК "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов лише повідомив, що "поки остаточної позиції немає, і пропозиції не сформульовані".
За інформацією джерел, минулого тижня пропозиції групи були представлені члену правління ММВБ-РТС Марині Медведєвій, яка курирує українські активи. "Я пропонував лише один варіант, оформлений у вигляді документа з назвою "Стратегія спільного розвитку УБ та ПФТС"", - підтвердив цю інформацію член біржової ради УБ, партнер ІГ "Універ" Олексій Сухоруков. Деталі стратегії не розголошуються, але акціонер однієї з бірж сказав "Комерсант", що стратегія передбачає відмову ПФТС від ліцензії організатора торгів з подальшою орієнтацією на клірингову діяльність або товарний ринок.
Ще в грудні колишній куратор від ММВБ-РТС Максим Волков заявляв, що вести переговори про злиття бірж можна буде тільки після того, як "у ПФТС буде значний обсяг бізнесу". "Поспіху в об'єднанні немає. Я бачу лише необхідність швидше визначити спільну стратегію двох бірж. Зараз йде внутрішня конкуренція", - сказав пан Сухоруков. Відзначимо, що в стратегії розвитку ПФТС закріплена відмова від розвитку ринку акцій з переходом на спеціалізацію на непрофільних для УБ облігаційному і товарному ринках. На ММВБ-РТС повідомили, що "будь-які пропозиції учасників будуть уважно розглядатися".
Незважаючи на те що стратегія зачіпає обидві біржі, менеджмент і акціонери ПФТС до участі в роботі над нею не залучалися. "Ця група була створена рішенням їх ради з числа акціонерів УБ. Який ми маємо до неї стосунок?" - відповів глава правління ПФТС Олександр Скляров. "При УБ є робоча група по об'єднанню, а при ПФТС - нема. Про яку думку можна говорити, якщо одна розробляє, а інша навіть не в курсі?" - обурений член ради ПФТС Сергій Бродович.
Одним з важливих питань при злитті є оцінка акцій - акціонери ПФТС готові довіритися тільки незалежному оцінювачу. За словами голови ради директорів ГК "Інвестиційний Капітал Україна" Валерії Гонтарєвої, оцінкою повинна зайнятися компанія з великої трійки: "У ПФТС є 73 млн грн, а у УБ - ні копійки. Їх об'єднує те, що ні та, ні інша нічого не заробляють. Нехай їх оцінить незалежний оцінювач".
Акціонери, які голосуватимуть проти об'єднання, зможуть пред'явити свої акції до викупу за ринковою ціною. Останні угоди з акціями УБ проходили за ціною 3,7 від номіналу, тоді як купівля акцій ПФТС здійснювалася по 1,1 номіналу. Сергій Бродович не відкидає, що такою можливістю може скористатися асоціація "Фондове партнерство", яка володіє близько 15% акцій ПФТС. Акціонер однієї з бірж повідомив, що міноритарні акціонери УБ також мають право скористатися такою можливістю, піднявши перед цим вартість акцій УБ до п'яти номіналів.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас