0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ наділив себе повноваженнями ідентифікувати банківську групу

590
Національний банк Україна наділив себе повноваженнями ідентифікувати банківську групу. Це передбачено в Положенні про порядок ідентифікації та визначення банківських груп, затвердженому постановою НБУ №134 від 9 квітня 2012 року, пише Уніан.
"Національний банк ідентифікує банківську групу, яка не була ідентифікована контролером, на підставі інформації, отриманої, у тому числі, при здійсненні банківського нагляду, від інших державних органів, що здійснюють регулювання ринків фінансових послуг, іноземних органів нагляду", - йдеться в документі.
За результатами ідентифікації НБУ буде вимагати від контролера банківської групи виконання норм вищезазначеного Положення і надання відповідальною особою відомостей про банківську групу.
Нацбанк буде визнавати банківську групу на підставі наявної інформації у випадку, якщо контролер банківської групи не забезпечить надання необхідних відомостей про банківську групу або обґрунтованих, документально підтверджених заперечень щодо її існування.
Контролер, з числа учасників банківської групи, визначає відповідальну особу, яка буде відповідати за координацію дій в банківській групі, а також, серед іншого, і за надання необхідної інформації регулятору. До дня погодження Національним банком відповідальної особи відповідальною особою є банк - учасник банківської групи з найбільшим значенням активів за останній звітний період (квартал).
Постанова №134 набере чинності після її офіційного оприлюднення.
Крім того, Нацбанк розробив проект Положення про порядок регулювання діяльності банківських груп.
Проектом документа передбачено, що в рамках банківських груп можуть бути визначені три підгрупи. До кредитно-інвестиційної підгрупи будуть входити банки та інші учасники банківської групи (крім страхових компаній), до страхової підгрупи входять страхові компанії. Також підгрупа може бути визначена за географічним критерієм, до якої можуть входити учасники банківської групи незалежно від видів їх діяльності.
НБУ пропонує встановити порядок розрахунку консолідованого регулятивного капіталу банківської групи, а також вимоги щодо достатності регулятивного капіталу банківської групи та її підгруп.
Регулятор також пропонує встановити обов'язкові економічні нормативи для банківських груп, в більшій мірі аналогічні тим, які повинні виконувати українські банки. Серед них: норматив адекватності капіталу банківської групи, співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів та зобов'язань, нормативи ліквідності, кредитного ризику і т. д.
У травні 2011 року був прийнятий Закон України N3394-VI "Про внесення змін до деяких Законів України щодо нагляду на консолідованій основі".
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас