543
Депутати готують законопроект, що дозволяє закрити будь-який сайт
Депутат ВР України Леся Оробець повідомила, що готується законопроект, який в разі прийняття може стати інструментом для закриття файлообмінників і інших інтернет-ресурсів в Україні без обов'язкового судового рішення.
Мова йде про законопроект №6523, внесений до Верховної ради Комітетом з освіти під керівництвом депутата Максима Луцького (Партія регіонів).
До другого читання рекомендована редакція проекту №6523 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про регулювання питань авторського права. Співавторами закону є Луцький (ПР), Самойлик (Компартія України) та Зарубінський (Блок Литвина).
На думку Лесі Оробець, в разі прийняття даного законопроекту, фінансові і правові санкції можна буде пред'явити будь-якому українському провайдеру; а також онлайн-ЗМІ і файлообмінникам, що особливо зручно для встановлення контролю за інтернет-простором в період передвиборної кампанії до Верховної Ради.
Автори закону мотивують необхідність його прийняття черговим раундом боротьби за дотримання авторських прав в інтернеті. Зокрема, законопроект передбачає можливість припинення роботи інтернет-ресурсу за сприяння інтернет-провайдерів і постачальників послуг хостингу.
Відзначимо, що кілька років тому депутати ВР вже намагалися прийняти "закон 404", присвячений інтернет-моніторингу та контролю за сайтами з боку провайдерів, який так і не пройшов повторне читання і навіть з урахуванням безлічі поправок і доопрацювань не набрав чинності.
За матеріалами: Корреспондент.net
Поділитися новиною
Також за темою
Які робітничі професії були найзатребуванішими в Україні у 2025 році
Дрони для фронту можуть подешевшати
Трамп поглиблює проблеми з доларом, заявивши що його не турбує спад
Деснянський район Києва повністю залежить від ТЕЦ-6, альтернатив для тепла немає — керівник райадміністрації
Які проблеми виникають у пошукачів роботи та які наслідки
Литва виділила понад 14 млн євро на відновлення України
