Джим Йон Кім - доктор у Світовому банку


Джим Йон Кім - доктор у Світовому банку

Президентом Світового банку став американець корейського походження Джим Йон Кім. Лікар і антрополог за освітою, він багато років очолював програму Всесвітньої організації охорони здоров'я із боротьби зі СНІДом.

Джим Йон Кім з 1 липня змінить Роберта Зелліка на посту президента Світового банку. Його обрання для багатьох стало несподіванкою. Джим Йон Кім - лікар, антрополог, президент знаменитого Дартмутського коледжу. Фінансової освіти він не отримав. Втім, саме він тепер буде розпоряджатися виділенням багатомільярдних кредитів і наданням гарантій бідним країнам. Президент США Барак Обама, номінуючи Кіма на посаду голови Світового банку, пояснив свій вибір так: "Прийшов час, щоб експерт з питань розвитку очолив найбільшу організацію з розвитку".

Охорона здоров'я для бідних

Ще будучи студентом Гарвардського університету, Джим Йон Кім з колегами заснував у 1987 році гуманітарну організацію "Партнери по здоров'ю". Сьогодні вона надає медичну допомогу найбіднішим жителям у дванадцяти державах. Організація спирається на місцеві сили і домовляється з фармацевтичними концернами про постачання медикаментів на пільгових умовах. Успіхи організації в Гаїті, а потім в Перу привернули увагу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Вона перейняла модель роботи "Партнерів по здоров'ю" і тепер застосовує її в 40 країнах світу.

У 2003 році Джим Йон Кім залишив посаду виконавчого директора організації і перейшов на роботу в ВООЗ, де зайнявся програмами боротьби з ВІЛ-інфекцією і СНІДом. Особлива увага при цьому приділялася африканським країнам. Завдяки програмі Всесвітньої організації охорони здоров'я 12 мільйонів ВІЛ-інфікованих в Африці змогли отримати медичну допомогу.

Барак Обама: Джим Кім - кращий кандидат

У 2009 році Джим Йон Кім став президентом Дартмутського коледжу. Він - перший американець азіатського походження, який очолив один з найстаріших університетів США, що входять в елітну Лігу плюща. І ось тепер - пост голови Світового банку.

Закиди у відсутності досвіду в фінансових справах не зовсім справедливі. Уже в ВООЗ Джим Йон Кім розпоряджався значними фондами. Сам він в інтерв'ю New York Times дипломатично нагадує, що у Світовому банку працює надзвичайно багато досвідчених експертів, і він радий можливості співпрацювати з ними.

Дуже дипломатично Джим Йон Кім формулює і свої вимоги до клієнтів Світового банку. Раніше він різко критикував розвинені країни за недостатню, на його думку, допомогу державам так званого "третього світу". А відразу після висунення його кандидатури на пост голови Світового банку він визнав за необхідне нагадати, що економічний розвиток в найбідніших країнах - важлива передумова для вкладення капіталу в їхні системи охорони здоров'я та освіти, у розвиток суспільної інфраструктури.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua