Бензин, Бернанке і початок сезону звітності в центрі уваги учасників ринку акцій США


Бензин, Бернанке і початок сезону звітності в центрі уваги учасників ринку акцій США

Цей тиждень на американському фондовому ринку може ознаменуватися "репетицією" відомого травневого тренду - "продавай все в травні і йди з ринку", пише MarketWatch.

Після довгих великодніх вихідних інвестори зіткнуться з валом новин різного калібру, як мінімум частина з яких змусить навіть найбільш переконаних "биків" задуматися про перспективи подальшого зростання ринку після на рідкість сильного першого кварталу.

У числі найбільш важливих факторів, які можуть вплинути на настрій учасників ринку, динаміка цін на пальне, старі і нові макроекономічні дані щодо США, звіт про ВВП Китаю, перші фінансові результати в рамках американського сезону звітності, а також численні виступи голови ради керуючих Федеральної резервної системи (ФРС) Бена Бернанке і його колег по Центробанку.

"Початок тижня може виявитися складним, бо накопичилися питання про те, чи продовжиться давно назрілий відкат на фондовому ринку", - зазначив головний аналітик ринку акцій Standard & Poor's Сем Стовалл.

Попередній торговий тиждень, що включав лише чотири торговельні сесії (у п'ятницю в США був вихідний), був для фондового ринку США найгіршим в цьому році: індекс Standard & Poor's 500 втратив за її підсумками 0,7%, що стало для нього найбільшим падінням з тижня, що завершився 16 грудня. Dow Jones Industrial Average впав на 1,2%, Nasdaq - на 0,4%.

У понеділок інвестори отримають першу можливість відреагувати на слабкі дані про ринок праці США, що вийшли в п'ятницю. Число робочих місць в економіці країни минулого місяця збільшилося на 120 тис. після підйому на 240 тис. в лютому, що було гірше самого песимістичного з прогнозів економістів, коливалися від 175 тис. до 250 тис. (медіана - 205 тис.).

Безробіття в США в березні 2012 року несподівано опустилося до 8,2%, найнижчого рівня з січня 2009 року, порівняно з 8,3% в лютому, свідчать дані міністерства праці країни. Березневе підвищення зайнятості було мінімальним за п'ять місяців - і Мінпраці пояснює паралельне скорочення безробіття вибуттям робочої сили.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, не очікували зміни безробіття з лютневого рівня.

Разом з тим експерти сподіваються, що реакція ринку на дані про зайнятість буде стриманою в понеділок: за словами головного інвестиційного аналітика Prudential International Джона Прейвіна, в інвесторів було три дні, щоб змиритися з поганими новинами, і їхня увага швидко переключиться на промову Б.Бернанке про фінансову стабільність, заплановану на другу половину дня. Голова Федерального резерву також виступить в п'ятницю в Нью-Йорку з доповіддю про наслідки фінансової кризи та методи їх подолання, використаних ФРС.

Слабкі дані про зайнятість вдихнули нове життя в розмови про третій раунд стимулювання економіки США - QE3. За підсумками торгів минулого четверга ймовірність такого розвитку події оцінювалася трейдерами і аналітиками в 36%, проте в понеділок цей показник, як очікується, зросте.

Макроекономічний календар в США на цьому тижні містить звіти про інфляції, споживчу довіру, ціни виробників, запаси товарів на оптових складах, а також регіональний економічний огляд ФРС - Beige Book.

Крім того, інвестори з нетерпінням чекають офіційних даних про динаміку ВВП Китаю в I кварталі, які повинні бути оприлюднені в п'ятницю, 13 квітня. Передбачається, що зростання ВВП Китаю сповільнилося в січні-березні до 8% в річному численні.

Сезон звітності за I квартал традиційно розпочнеться з фінансових результатів найбільшого американського виробника алюмінію Alcoa Inc., який оприлюднить показники після закриття ринку у вівторок. Інвестори вважають результати Alcoa вісником світових економічних тенденцій завдяки диверсифікації її виробничої бази і проникненню її продукції в багато галузі.

Операційний прибуток Alcoa на акцію, ймовірно, знизився приблизно на 3 центи в I кварталі. Разом з тим експерти прогнозують чистий збиток Alcoa близько 5 центів на акцію.

У четвер квартальні результати оприлюднить Google Inc., а в п'ятницю будуть фінансові звіти два з найбільші американські банки - JPMorgan Chase Co. і Wells Fargo Co. Як очікується, операційний прибуток JPMorgan склав $1,14 на акцію в I кварталі в порівнянні з $1,28 за аналогічний період 2011 року і $0,93 в IV кварталі.

При цьому зростання операційного прибутку американських компаній в цілому за минулий квартал, ймовірно, було найнижчим за три роки. Дослідження Capital IQ, проведене Standard & Poor's, говорить про середнє очікуване зростання прибутку компаній із списку S&P 500 на 0,93% за I квартал в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. Усереднений операційний прибуток на акцію в рамках S&P 500, таким чином, складе $23,85 порівняно з $23,63 у січні-березні минулого року, коли прибутки компаній підскочили на 19,68% відносно I кварталу 2010 року.

Інші опитування, включаючи дані Thomson Reuters і FactSet Research, вказують на аналогічні, вкрай повільні темпи підвищення корпоративного прибутку в I кварталі.

Ціни на бензин, які останнім часом стабільно тримаються біля $4 за галон (1 галон = 3,79 л), вважаються однією з найбільш серйозних загроз для економіки США, хоча економісти стверджують, що поки висока вартість палива не призвела до сповільнення відновлення. Можливо, регіональний огляд ФРС і дані про березневу інфляцію допоможуть прояснити картину.

Як прогнозують експерти, інфляція в США, мабуть, сповільнилася минулого місяця до 0,2% з 0,4% в лютому, однак показник Core CPI, що не враховує найбільш волатильні елементи - паливо і продукти харчування - ймовірно, зріс на 0,2%, тоді як місяцем раніше його підйом становив 0,1%.

Індекс довіри споживачів до економіки США, що розраховується Мічиганським університетом, зріс у квітні до 76,6 пункту з 76,2 пункту в березні, очікують аналітики.

Дані про інфляцію і споживчу довіру будуть оприлюднені в п'ятницю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua