Сім спостережень із життя євро


Сім спостережень із життя євро

1. Після того, як світ остаточно переконався в тому, що економіка США відновлюється, а ЄЦБ в 1-му кварталі влив величезні обсяги ліквідності в ринок, долар різко знизився. Основними чинниками, що зумовили цю динаміку, стало відновлення позицій, ліквідованих в 4-му кварталі, а також закриття доларових лонгів.

Проте на даний момент ефект від сукупності цих факторів почав слабшати, і в 2-му кварталі динаміка USD буде більш позитивною, ніж в 1-му. Винятком є долар/ієна, оскільки японська валюта може відіграти частину втрат, яких зазнала в перші 3 місяці цього року.

2. Після зростання євро в 1-му кварталі показник волатильності зареєстрував обвал до мінімального рівня з моменту краху Lehman Brothers. Тут слід зазначити, що зниження волатильності зазвичай рухається по спіралі слідом за масштабними рухами на ринку спот.

Якщо показник впав на тлі зростання євро, то в разі зниження валюти слід чекати стрибка волатильності - саме це і почало спостерігатися в останні сесії. Також, судячи з цін на опціони put і call, дисконт на євро-колли в кінці березня опустився до мінімального з 1-го кварталу 2011 року рівня. Проте зараз, коли гравці знову почали скуповувати пути, ситуація починає розвертатися, що побічно вказує на перехід контролю над нею в руки євро-ведмедів.

3. Зараз основна ідея полягає зовсім не в змінах очікувань QE3. Ми неодноразово говорили про те, що економічні умови в Європі погіршилися. Ми стурбовані, що адекватного вирішення проблем Греції (за винятком PSI) до сих пір не знайдено. Прибутковість італійських та іспанських держоблігацій продовжує зростати, в той час як вартість CDS, навпаки, знижується.

4. Більше того, в найближчі декілька тижнів очікується ціла низка політичних подій, що загрожують виборам в Греції і Франції. Поки неясно, чи планує поточна коаліція PASOK і "нових демократів" забезпечити собі більшість голосів, але якщо це так, то дрібні, про-європейські партії заздалегідь приречені на поразку. У Франції ж опитування показують, що Олланд у 2-му турі переміг би чинного президента. В Італії ж в наступному місяці пройдуть муніципальні вибори, також заплановано референдум по кандидатурі Маріо Монті, оскільки рівень його підтримки різко впав після озвучування планів щодо скасування статті 18 трудового кодексу країни.

Двоє виборів, які заплановані в Німеччині, навряд чи зможуть вплинути на ринки. "Партія вільних демократів" продовжує втрачати підтримку електорату, тому шанси на те, що буде сформована чергова коаліція між ХДС/ХСС і CLG продовжують зростати. В Ірландії референдуми змогли викликати реакцію учасників ринку, хоча цього разу, швидше за все, ситуація зміниться - опитування показують, що більшість громадян підтримує договір про бюджетну стабільність. Також варто відзначити, що минулого тижня уряд Голландії балансував на межі прірви, і хоча цього разу йому вдалося уникнути падіння в неї, проблеми в сфері бюджетної дисципліни все ще вимагають вирішень.

5. Технічна підтримка євро істотно ослабла. Відкат був спровокований багаторазовими безуспішними спробами пробити позначку 1.34. В даний момент можливою метою є рівень 1.3100, досягнення якого стало б сигналом формування подвійної вершини, хоча нижня межа торгового діапазону пари євро/долар розташована нижче, в районі 1.2975-1.3000. Швидше за все, 5-DMA опуститься нижче 20-DMA, що підштовхне короткострокових гравців до продажів валюти, а не до покупок. І хоча цей сигнал уже неодноразово нервував гравців, він зовсім не обов'язково буде попередником масштабних рухів. Нижню межу торговельного діапазону євро/долара деякі аналітики також ототожнюють з "лінією шиї" великої фігури "голова і плечі", і в разі падіння нижче цієї лінії слід очікувати відкоту до 1.25. В даний момент, з урахуванням поточної динаміки валюти на ринку спот і рівня волатильності, вірогідність тестування мінімумів середини січня на 1.26 в 2-му кварталі дорівнює 50%.

6. Ми неодноразово помічали, що євро чутливий до зміни різниці прибутковості держоблігацій США і Німеччини. Раніше посилення боргової кризи в Європі провокувало приплив капіталу в безпечні папери Німеччини, що знижувало їх прибутковість і розширювало різницю з трежеріс. Незважаючи на той факт, що ситуація в єврозоні усе ще може погіршитися, різниця в темпах економічного зростання також призводить до розширення спреду дохідності. Диференціал 10-річних паперів досяг максимального значення з середини 2010 року, спреди 2-річних облігацій також продовжують розширюватися.

7. Кореляція євро і S&P 500 (60-денний період на відсоткову зміну) в даний момент знизилася від рекордного максимуму початку грудня на рівні 0,85 до 0,43. А це означає, що учасники ринку повинні приготуватися до зростання даного показника в 2-му кварталі поточного року.

Марк Чендлер

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua