Чого очікувати від ринку нерухомості в квітні 2012 року


Чого очікувати від ринку нерухомості в квітні 2012 року

Видання спільно з консалтинговою компанією SV Development пропонує свій прогноз розвитку ринку нерухомості на найближчий місяць.

Якщо переглянути динаміку цін на нерухомість в березні 2012 року, стане очевидним, що стагнація на ринку практично зупинилася, у Києві та Львові намітилася стабілізація ринку, в трьох регіонах ціни незначно зросли, і тільки в Одеському регіоні відзначається незначне зниження цін.

Максимальне зростання на 0,57% зафіксовано в Харківському регіоні, Дніпропетровську та Донецьку - по 0,17% відповідно.

Так, у Києві та Львові ціни за останній місяць стабілізувалися і показали нульовий приріст. Цю тенденцію насамперед можна пояснити загальною стабільністю економічної ситуації в країні, незначними інфляційними коливаннями і спокоєм на валютному ринку.

Незначно впали ціни в Одесі (-0,20%), що більшою мірою обумовлено не стагнаційними процесами, а короткочасним ринковим дисбалансом в розрізі реальних угод (незначно зросла кількість угод на ринку житла класу економ, вартість 1 кв.м якого трохи нижча від середньоринкової ціни).

Також за минулий місяць дещо поповзли вгору ціни в не найбільших містах країни - Хмельницькому (0,55%), Сімферополі (0,24%), Миколаєві (0,33%), Ужгороді (0,50%), Херсоні (0,22%) та Чернігові (0,6%). Правда, це в основному стосується дешевого сегмента житла - одно- та двокімнатних квартир.

Не втрачають в ціні однокімнатні квартири

На сьогоднішній день продовжується тенденція здешевлення трикімнатних і чотирикімнатних квартир, тоді як основне зростання вартості припадає на однокімнатні та двокімнатні квартири. На ринку вторинного житла найбільша кількість договорів купівлі-продажу сьогодні укладається в найдешевшому сегменті економ-класу (квартири вартістю $46-72 тис.), а також ще трохи в середньому ціновому сегменті - $72-85 тис. Інтерес зберігається і на квартири бізнес-класу в будинках у центрі міст і віком до 10 років у найпопулярніших районах.

У березні, за даними SV Development, в столиці було укладено 1320 угод купівлі-продажу вторинного житла, що на 30% більше від кількості угод за лютий.

Найчастіше купують двокімнатні квартири

Найбільшим попитом у покупців в березні 2012 року користувалися двокімнатні квартири, на придбання яких припадало близько 50% угод (на однокімнатні - 39% угод, тоді як попит на трикімнатні і більше - 11%).

При цьому 72% всіх угод в Києві припадає на купівлю квартир вартістю до $100 тис., а 28% угод - від $100 тис. до $200 тис.

Прогноз

У квітні компанія прогнозує кількість угод на рівні 1450-1600, що пов'язано зі зростанням сезонного попиту та активізацією загальної весняної активності покупців на ринку. Традиційно найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які припаде порядку 48-50% всіх угод, 37-40% займуть однокімнатні квартири і 10-13% припаде на об'єкти з трьома кімнатами і більше.

Якщо говорити про середню вартість квадратного метра вторинного житла, то в Києві вона складе $1862/кв. м. А однокімнатну квартиру в столиці можна купити за $57-60 тис.

"За нашими прогнозами, максимальна кількість угод (70-75%) буде зафіксована в сегменті до $100 тис., 25-30% в ціновій категорії від $100 тис. до $200 тис. і 3-5% - у категорії понад $200 тис.", - резюмує фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua