0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Рада схвалила закон, що встановлює нові правила страхування транспортних засобів


Рада схвалила закон, що встановлює нові правила страхування транспортних засобів

Верховна Рада України (ВР) схвалила в другому читанні законопроект № 9462 про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. "За" відповідний законопроект проголосували 259 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Відповідно до закону, суб'єктами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності є страхувальники та інші особи, відповідальність яких застрахована, страховики, Моторне (транспортне) страхове бюро України, постраждалі. Також закон визначає, що страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю та/або майну потерпілого.

Законом встановлено, що страхова сума - це грошова сума, в межах якої страховик зобов'язаний провести виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування. Розміри страхових сум за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, і за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на один страховий випадок і на одного потерпілого встановлюються Уповноваженим органом за поданням МТСБУ. Страхові виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності обмежуються страховими сумами, які діяли на дату укладення договору і зазначені в договорі страхування.

Відповідно до закону, виїзд з України в країни - члени міжнародної системи автострахування "Зелена карта" транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком - повним членом МТСБУ та завіреного відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена карта", забороняється.

МТСБУ може встановлювати єдині умови перестрахування договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, які є обов'язковими для членів МТСБУ.

Дія договору може бути припинена в односторонньому порядку з ініціативи страховика в разі коли виплачена сума відшкодування за чинним договором перевищила агрегатну страхову суму. Агрегатна страхова сума визначається додаванням страхових сум за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, і за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на одного потерпілого.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування