ПАРЄ нагадує Україні про невиконану резолюцію і загрожує санкціями


ПАРЄ нагадує Україні про невиконану резолюцію і загрожує санкціями

Парламентська асамблея Ради Європи із занепокоєнням відзначає відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції ПАРЄ, де йшла мова про декриміналізацію справ екс-прем'єра Юлії Тимошенко, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та інших колишніх посадових осіб. Про це сказано в заяві постійного комітету ПАРЄ від 9 березня, опублікованій на офіційному веб-сайті організації.

"Незважаючи на заклики асамблеї внести поправки до статей 364 і 365 Кримінального кодексу, які передбачають постфактум кримінальну відповідальність за прийняття політичних рішень, Верховна Рада не змогла це зробити 8 лютого, тим самим надаючи і подальшу можливість обвинувачення колишніх урядових чиновників на основі цих положень", - йдеться в заяві.

У ПАРЄ нагадали, що утримання під вартою Тимошенко, а також нещодавнє засудження Луценка, незважаючи на серйозне погіршення стану їх здоров'я, "підсилюють враження вибіркового правосуддя". Асамблея підкреслює, що "оцінка політичних рішень і їх наслідків є прерогативою парламенту і виборців, а не суду".

ПАРЄ знову закликає українську владу - в тому числі Президента Віктора Януковича - "терміново розглянути всі правові засоби, які є в межах їхніх повноважень, щоб звільнити колишніх членів уряду і дозволити їм брати участь у майбутніх парламентських виборах".

У заяві підкреслено, що ПАРЄ через Моніторинговий комітет буде пильно стежити за ситуацією, а співдоповідачі комітету відвідають Україну наприкінці березня і очікують тісного співробітництва з владою, включно з можливістю відвідати ув'язнених колишніх урядових чиновників.

ПАРЄ нагадує, що якщо вимоги асамблеї не будуть виконані, комітет може запропонувати введення санкцій проти України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua